La Liga: Sensacyjna porażka Atletico. Potknięcie Realu Madryt

Antoine Griezmann z Atletico rozkładał wczoraj ręce w geście bezradości... (Fot. Ion Alcoba/Quality Sport Images/Getty Images)
Broniący tytułu piłkarze Atletico Madryt ponieśli pierwszą porażkę w sezonie, przegrywając na wyjeździe z Alaves 0:1 w 7. kolejce ekstraklasy hiszpańskiej. Pozycję lidera zachował ich lokalny rywal - Real, ale tylko zremisował u siebie z Villarreal 0:0.

Na kameralnym stadionie Mindizorroza w stolicy Kraju Basków - Vitorii-Gasteiz Atletico straciło bramkę w czwartej minucie. Celną główką popisał się Victor Laguardia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rubena Duarte. Podopieczni Diego Simeone kilka razy w tym sezonie odwrócili wynik w meczach ligowych nawet w ostatnich minutach, ale tym razem im się nie udało.

"Nie lubię grać z drużynami, które przegrywają dużo meczów, bo pewnego dnia odniosą zwycięstwo. I niestety ten dzień nastąpił w meczu z moim zespołem" - stwierdził na konferencji prasowej Simeone. We wtorek jego drużynę czeka trudny sprawdzian wyjazdowy w Lidze Mistrzów przeciwko AC Milan.

Alaves zdobyło pierwsze punkty w sezonie i opuściło ostatnią lokatę w tabeli. Na jej czele - nadal Real Madryt. Wieczorem "Królewscy" bezbramkowo zremisowali z Villarreal, prowadzonym przez ich byłego trenera Unai Emery'ego, ale mają dużo do zawdzięczenia swojemu bramkarzowi. Belg Thibaut Courtois m.in. obronił dwa groźne strzały Holendra Arnauta Danjumy.

Wczoraj walczyły też inne drużyny z czołówki: Valencia zremisowała z Athletic Bilbao 1:1, a Sevilla pokonała u siebie Espanyol 2:0, mimo że ostatnie pół godziny grała w osłabieniu liczebnym.

W tabeli Real ma trzy punkty przewagi nad Sevillą i Atletico, ale drużyna z Andaluzji ma jeden zaległy mecz.

Dzisiaj zagra m.in. Barcelona, zajmująca dopiero ósme miejsce. Jej kibice liczą na zwycięstwo na Camp Nou nad Levante, co wydaje się obowiązkiem, jeśli "Barca" chce włączyć się do walki o mistrzostwo. W składzie gospodarzy ma się pojawić niezwykle utalentowany Ansu Fati. 18-letni napastnik wraca na boisko po prawi