Real Madrid stage late comeback to win at Valencia

"Madryt nie umiera nigdy" - tak zwycięstwo Realu skomentowały hiszpańskie media. (Fot. Jose Jordan/AFP/Getty Images)
Real Madrid forwards Vinicius Jr and Karim Benzema scored within the space of three minutes deep in the second half to propel their side to a 2-1 win at Valencia in LaLiga on Sunday after the visitors were outplayed for most of the game.

Spotkanie na Mestalla, gdzie "Królewscy" wygrali po raz pierwszy od stycznia 2018 roku, przebiegało przez długi czas pod dyktando gospodarzy. Szczególnie od początku drugiej połowy "Nietoperze" zepchnęły faworyta do defensywy, a w 66. minucie wykorzystali nieporadność Lucasa Vasqueza we własnym polu karnym i objęli prowadzenie. Na listę strzelców po uderzeniu z woleja wpisał się Hugo Duro.

Nic nie zapowiadało kłopotów Valencii w końcówce, jednak gospodarze nagle opadli z sił i zaczęli bronić się na wysokości własnego pola karnego. To natychmiast wykorzystali najlepsi strzelcy Realu i całej ligi w tym sezonie. W ciągu niespełna trzech minut Brazylijczyk Vinicius Junior zdobył swoją piątą, a Francuz Karim Benzema - szóstą bramkę. Gole padły w 86. i 88. minucie.

"Madryt nie umiera nigdy" - napisano na stronie internetowej dziennika "As".

Real ma 13 punktów i o dwa wyprzedza lokalnego rywala - broniące trofeum Atletico. Podopieczni Argentyńczyka Diego Simeone w sobotę zremisowali z Athletic Bilbao 0:0. Valencia z 10 punktami zajmuje trzecią pozycję.

Dopiero na 10. miejscu z siedmioma punktami jest Barcelona, która rozegrała jednak o dwa spotkania mniej od lidera. W tej kolejce wystąpi dzisiaj, kiedy zmierzy się na Camp Nou z Granadą.