La Liga: Real made up for the loss and won with newcomer

Real rozpoczął ligowy sezon nieco lepiej niż Barcelona... (Fot. Getty Images)
Real Madrid players defeated Almeria 2: 1 in the first round of the Spanish league, although they were still losing after an hour of the match. The goal of the importance of the victory of the 'Królewski' team was scored by Austrian David Alaba, who also scored last Wednesday in the winning match for the UEFA Super Cup.

Trener Carlo Ancelotti wystawił w pierwszym składzie m.in. debiutujących w barwach Realu w lidze niemieckiego obrońcę Antonio Ruedigera i Francuza Aureliena Tchouameniego.

Mecz beniaminka z broniącym tytułu słynnym rywalem rozpoczął się niespodziewanie, bowiem już w szóstej minucie gola dla gospodarzy strzelił 21-letni Belg Largie Ramazani.

"Królewscy" ruszyli do odrabiania strat, ale do przerwy utrzymał się niekorzystny dla nich wynik.

Wyrównał dopiero w 61. minucie Lucas Vazquez (asysta Francuza Karima Benzemy), zaś kwadrans przed końcem zwycięstwo faworytom zapewnił strzałem z rzutu wolnego David Alaba, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej.

Austriacki obrońca, były piłkarz Bayernu Monachium, jest bardzo skuteczny na początku sezonu. W środowym meczu o Superpuchar UEFA z Eintrachtem Frankfurt (2:0) w Helsinkach też strzelił jednego z goli.

Real rozpoczął więc ligowy sezon nieco lepiej niż odwieczny rywal, czyli Barcelona. Wicemistrzowie Hiszpanii, z Robertem Lewandowskim grającym cały mecz, zremisowali w sobotni wieczór u siebie z Rayo Vallecano 0:0.