La Liga: Goalless draw for Barcelona on Lewandowski's debut

Gol strzelony we wczorajszym meczu FC Barcelony przez Roberta Lewandowskiego nie został uznany. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski's debut in Spanish Premier League football saw Barcelona draw 0-0 with Rayo Vallecano at Camp Nou in the first leg. The Pole, brought in from Bayern Munich in July, played the entire match.

Oprócz Lewandowskiego w katalońskim zespole zadebiutowali też Brazylijczyk Raphinha, kupiony z Leeds United, pozyskany za darmo z Chelsea Londyn Duńczyk Andreas Christensen i reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Franck Kessie, który na zasadzie wolnego transferu przeniósł się z AC Milan. Zabrakło jednak Francuza Jules'a Kounde, którego kupiono z Sevilli, ale nie zarejestrowano ze względu na wymogi finansowego fair play.

Za Lewandowskiego, Raphinhę i Kounde zmagająca się z kryzysem finansowym Barcelona zapłaciła ok. 150 milionów euro.

Wczoraj Barcelona nie potwierdziła pozytywnego wrażenia, jakie stwarzała w sezonie przygotowawczym. Wprawdzie częściej była przy piłce i to do niej należała inicjatywa, ale groźnych sytuacji raczej nie stwarzała. Polak znalazł się kilka razy w dogodnej pozycji, jego uderzenia były jednak niecelne - nie licząc jednego w pierwszej połowie, kiedy trafił do siatki, ale gola nie uznano ze względu na pozycję spaloną. Po przerwie to samo spotkało Ansu Fatiego.

W doliczonym czasie drugiej połowy Barcelona straciła Sergio Busquetsa, który zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Chwilę później to goście cieszyli się z gola, ale... też go nie uznano ze względu na pozycję spaloną.

W piątek w spotkaniu inaugurującym sezon Osasuna Pampeluna wygrała u siebie z Sevillą 2:1. Broniący tytułu Real Madryt zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z Almerią.