La Liga: Barcelona's knock-up in the fight for the championship

Czy to chwilowy spadek formy "Dumy Katalonii"? (Fot. Getty Images)
Barcelona players missed the chance to advance to the first place in the Spanish league table. In the match of the 36th matchday they only drew 3-3 with Levante, despite the fact that they were leading 2-0 until the break.

To drugi remis z rzędu "Dumy Katalonii", co może znacznie im utrudnić walkę o tytuł. Na razie najbliżej mistrzostwa jest Atletico Madryt. Barcelona awansowała na drugie miejsce, ale goniący ją Real Madryt ma tylko punkt straty i mecz do rozegrania.

Wczoraj 29. ligową bramkę w sezonie strzelił Lionel Messi, który w 26. minucie wyprowadził "Barcę" na prowadzenie. Tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji najskuteczniejszych. W pierwszej połowie gola zdobył jeszcze Pedri (34.) i Barcelona do szatni prowadziła 2:0.

Po zmianie stron Levante bardzo szybko doprowadziło do wyrównania, dzięki trafieniom Gonzalo Melero (57.) i Jose Moralesa (60.). Doszło do kolejnej wymiany ciosów. Znowu górą była Barcelona, dzięki skuteczności Ousmane Dembele, ale na remis strzelił Sergio Leon. Kataloński klub nie zdołał już odpowiedzieć.

Dziś mecz rozegra lider Atletico Madryt, który zmierzy się z Realem Sociedad San Sebastian, a w czwartek Real Madryt zmierzy się z Granadą.