La Liga: Barcelona runner-up, Alaves relegated

Piłkarze Barcelony zagrali w znakomitej formie. (Fot. Getty Images)
Barcelona's players secured the Spanish runners-up in the 37th round. The Catalans drew 0-0 at the away game with Getafe. Confident of the title, Real Madrid and third-placed Atletico also drew their yesterday matches, but at 1-1. Alaves lost the chance of keeping it.

Przedostatnia kolejka, w której większość meczów rozegrano wczoraj, stała pod znakiem remisów. Po jednym punkcie dopisały sobie cztery czołowe drużyny.

Real, od dawna pewny mistrzowskiego tytułu i szykujący się do finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem, zremisował 1:1 na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Cadiz CF.

"Królewscy" wystawili w większości rezerwowy skład. Prowadzili od piątej minuty po golu Mariano Diaza, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Ruben Sobrino. W 61. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał doświadczony Alvaro Negredo.

Real ma 85 punktów, a w niedzielę wicemistrzostwo - po przeciętnym, bezbramkowym meczu na wyjeździe z Getafe - zapewniła sobie Barcelona (73).

Katalończycy mają pięć punktów przewagi nad ustępującym mistrzem Atletico Madryt.

Stołeczna drużyna zremisowała u siebie z Sevillą 1:1. Dla gości ten wynik (ich czwarty remis z rzędu) też jest satysfakcjonujący - oznacza bowiem, że zapewnili sobie co najmniej czwartą lokatę i udział w Lidze Mistrzów.

Sevilla (67) wyprzedza o trzy punkty swojego lokalnego rywala Betis i ma lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Znani są już także dwaj spadkowicze - los Levante podzielili piłkarze Alaves, którzy przegrali wczoraj 1:3 właśnie z tym rywalem.