Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

LOT zaczął latać z Wilna do Londynu-City

LOT zaczął latać z Wilna do Londynu-City
Minister transportu Litwy: "Bezpośrednie połączenie z centrum Londynu poprawia wizerunek naszego kraju". (Fot. Getty Images)
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły wczoraj nowe połączenie lotnicze z Wilna do Londynu-City. Minister transportu Litwy Rokas Masiulis zaznaczył, że nowy kierunek jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego kraju.
Reklama

"Bezpośrednie połączenie z centrum Londynu, które będzie dogodne szczególnie dla biznesu, otwiera nowe możliwości dla Litwy, poprawia wizerunek naszego kraju" -  oświadczył Masiulis podczas prezentacji nowego połączenia.

Zdaniem ministra gospodarki Litwy Virginijusa Sinkevicziusa, jest to bardzo ważne w kontekście Brexitu. "To jeszcze jedna z możliwości zaproszenia na Litwę spółek z Londynu" - podkreślił podczas konferencji Sinkeviczius.

Rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki wskazał, że "z perspektywy LOT-u to jest duża inwestycja, ponieważ bazujemy w Wilnie jeden zupełnie nowy samolot Embraer 190, który niedawno został odebrany w fabryce". "Do obsługi lotniska London City jest potrzebny samolot specjalnie skonstruowany. Jeden z tych samolotów będzie nocował tutaj każdego dnia, aby mógł obsługiwać połączenie dwa razy dziennie" – poinformował.

Połączenie Wilno–Londyn-City (LCY) będzie obsługiwane w formule PSO (Public Service Obligation), która pozwala na dofinansowywanie przez podmiot publiczny rejsów o szczególnym znaczeniu wewnątrz Unii Europejskiej. LOT wygrał przetarg na obsługę tego połączenia w listopadzie ubiegłego roku.

Dotychczas do stolicy Wielkiej Brytanii z Wilna latały tylko tanie linie lotnicze na lotniska oddalone od centrum Londynu. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama