Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

LOT uruchomi połączenie z Warszawy do londyńskiego City

LOT uruchomi połączenie z Warszawy do londyńskiego City
Polskie linie lotnicze uruchamiają ciekawy kierunek. (Fot. Wikipedia)
Linie LOT od stycznia zaczną latać na trasie Warszawa-London City - poinformował dziś rzecznik spółki Adrian Kubicki. Rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy dziennie, specjalnie pozyskanymi czterema nowymi samolotami typu Embraer 190. 'To nasze setne połączenie w siatce' - dodał.
Reklama

LOT od stycznia uruchomi połączenia na trasie Warszawa-London City - będzie to setne połączenie przewoźnika.

Polski przewoźnik bezpośrednie loty na trasie Warszawa-London City zainauguruje 7 stycznia 2019 r. Jak wskazał Kubicki, lotnisko London City Airport, jest dogodnie zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks). Jest położone najbliżej biznesowego i finansowego centrum Londynu - w odległości około 9,6 km od City.

"London City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. Jestem przekonany, że zostanie ono docenione przez naszych pasażerów, szczególnie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej" - oznajmił.

Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7:15, by lądować na London-City Airport o godz. 9:00., a także o 16:15 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 18:00. Z kolei z Londyn City zaplanowane są na 9:30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13:00 oraz na 18:30 z przylotem do stolicy Polski o godz. 22:00.

"Ten prestiżowy kierunek został setnym w naszej aktualnej siatce połączeń. Mamy za sobą długoletnią historię operacji na londyńskim Heathrow z częstotliwością trzech rejsów dziennie, która zostanie utrzymana. Teraz otwieramy nowy rozdział, wprowadzając do oferty dodatkowo dwa rejsy dziennie do London City" - zauważył Kubicki.

Jak tłumaczył, rozkład połączeń narodowego przewoźnika pozwoli pasażerom podróżującym w celach biznesowych z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży w ciągu jednego dnia.

"Ponadto dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest alternatywą dla lotów do wielu portów w Azji, jak Singapur, Tokio, Seul, Pekin i Astana - z krótką przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie" - dodał.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   14 czerwca, 19:27

   konkurencji dla Luton i Stansted raczej nie zrobi tam liczy się tylko by było TANIO!

  • Bettina
   14 czerwca, 20:06

   Zgadzam się z Tobą. Sprawdzałam loty na styczeń 2019 ( wesele kuzynki) w terminie 25-28 i LOT-em wyszło w tym terminie 254,42 GBP. Ryanairem ze Stansted do Modlina 69,34. Różnica 185 GBP...

  • Tymczasowy
   14 czerwca, 20:26

   To jest żenujące naprawdę pendolino z Gdyni do Krakowa kosztuje ponad 400zl a wy chcielibyście latać do Polski za 10 zł żenada

  • Sobik
   14 czerwca, 21:20

   A skąd Tymczasowy wziąłeś te ceny Pendolino ???!!! Sprawdziłem przed chwilą i na jutro rano - czyli " z marszu" cena biletu klasy 2 w jedną stronę to 199 złotych.Za tydzień 22/6 - 179,10 złotych, za 2 tygodnie 29/6-159,20 złotych a za 3 tygodnie 6/7 -139,30 złotych.Cena zależy od terminu podróży i polskie koleje są jednymi z tańszych w UE. Kilka razy w roku przemieszczam się w Polsce kolejami regionalnymi z Wrocławia ok.50 km i taki tabor,jaki jeździ w Polsce jest o klasę lepszy i oczywiście nowocześniejszy niż regionalne koleje brytyjskie...

  • JanuszBialaSkarpeta
   14 czerwca, 23:32

   Nowe TLK i Pendolino już nie odbiegają klasa od tych w UK czy np. Belgii, Holandii czy Hiszpanii. Rok temu jechałem z nad morza do Tarnowa i TLK z Wrocławia do Tarnowa byl o klasę lepszy niż Greater Anglia ma z Liverpool Street do Colchester czy Norwich czy gdziekolwiek na północ.
   Dwa miesiące temu jechalem TLK z Warszawy w stronę Lublina czyli typowo wschodnia ściana i TLK był nowy i pachnący, bez zarzutu bo standard jak na zachodzie a cena ciągle polska.

  • Pijany zajac
   15 czerwca, 06:54

   HI ale oni w tym locie to maja jak 3ba wracac to oni wystartowali z otwarciem lini do londka po co? 2004 3ba bylo bic sie o nasze pieniazki teraz to juz klops na wiankach ,a pendolino nie jezdzi do londynu ,ale jak by otworzyli to napewno bylo lepsze jak Sinbad ale by byly maratony 18 godzin picia disco polo z mp3 az sie fajnie mysli o tym Wars do tego i po co do city na Ealing pendolinko podjezdzaloby Hi life

  • Vistula
   15 czerwca, 23:50

   Ale ale, ani LOT nie jest linia tania, ani London City nie jest lotniskiem dla przecietnego Kowalskiego. To jest polaczenie dla biznesu. Coraz wiecej ludzi lata do i z Polski w celach biznesowych, a na City jak sie przyleci rano to do miasta mozna sie bardzo latwo z lotniska DLRka dostac.Wiec to czy jest Brexit czy nie to tutaj nie ma znaczenia.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.08.2018
  GBP 4.801 złEUR 4.300 złUSD 3.769 złCHF 3.784 zł

  Sport


  Reklama