Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

LOT poleci z Warszawy i Katowic do Turynu

LOT poleci z Warszawy i Katowic do Turynu
LOT uruchamia nowe połączenie sezonowe. (Fot. Getty Images)
Linie lotnicze LOT uruchomią sezonowe połączenie zimowe z Warszawy i Katowic do Turynu we Włoszech. Rejsy będą się odbywały raz w tygodniu - w soboty i potrwają od 29 grudnia tego roku do 23 marca 2019 r. Na tej trasie latać będą samoloty Boeing 737-800.
Reklama

Spółka przekazała, że rejsy Warszawa-Turyn to pierwsze połączenie LOT-u między tymi miastami. Na trasę Katowice-Turyn polski przewoźnik wraca po kilkunastu latach. Wcześniej LOT latał do Turynu sześć razy w tygodniu mniejszym samolotem - Embraerem 145.

LOT wskazuje, że połączenie do Turynu skierowane jest przede wszystkim do miłośników sportów zimowych, którzy z lotniska w Turynie będą mogli dotrzeć bezpośrednio autokarem do ośrodków narciarskich w Alpach włoskich i szwajcarskich. LOT podkreśla, że Turyn jest popularnym kurortem wypoczynkowym i istotnym ośrodkiem gospodarczym północnych Włoch. Aglomeracja liczy 2,5 mln mieszkańców. Co roku Turyn odwiedza ponad 250 tys. zagranicznych turystów.

Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki podkreślił, że uruchamianie nowych połączeń nie byłoby możliwe, gdyby nie sukcesywne rozbudowywanie floty średniego zasięgu przewodnika.

"Decyzja o ponownym uruchomieniu trasy do Turynu ma głębokie uzasadnienie biznesowe, ze względu na fakt, że w województwie śląskim występuje bardzo duże nasycenie firm, których centrale zlokalizowane są w stolicy Piemontu. Mam nadzieję, że połączenie dostępne będzie także w rozkładzie letnim" - poinformował z kolei Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego Katowice Airport

LOT informuje, że oprócz Turynu oferuje miłośnikom sportów zimowych połączenia do Genewy (w Alpy francuskie i szwajcarskie) oraz do Ljubljany (w Alpy Julijskie).

LOT od początku 2016 r. ogłosił uruchomienie 58 połączeń, w tym bezpośrednie rejsy z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W tym roku spółka zaczęła sprzedawać bilety na osiem nowych tras z Warszawy do Billund, Hanoweru, Moskwy-Domodiedowa, Zaporoża, Skopje i Podgoricy oraz z Krakowa do Budapesztu i z Bydgoszczy do Kijowa.

W 2017 r. LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. w ciągu roku. W 2019 r. LOT planuje przewieźć ponad 10 mln pasażerów.

Polscy turyści będą mieć okazję, aby zwiedzić Turyn. (Fot. Thinkstock)

 

  Komentarze


  • AH
   29 maja, 22:48

   A może by tak bezpośredni z Poznania do Londynu?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama