Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

LOT annouced new flight from Warsaw to London City

LOT annouced new flight from Warsaw to London City
Polskie linie lotnicze uruchamiają ciekawy kierunek. (Fot. Wikipedia)
LOT airlines will start flying from Warsaw to London city from January - said PLL LOT spokesman Adrian Kubicki today.
Advertisement
News available in Polish

LOT od stycznia uruchomi połączenia na trasie Warszawa-London City - będzie to setne połączenie przewoźnika.

Polski przewoźnik bezpośrednie loty na trasie Warszawa-London City zainauguruje 7 stycznia 2019 r. Jak wskazał Kubicki, lotnisko London City Airport, jest dogodnie zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks). Jest położone najbliżej biznesowego i finansowego centrum Londynu - w odległości około 9,6 km od City.

"London City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. Jestem przekonany, że zostanie ono docenione przez naszych pasażerów, szczególnie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej" - oznajmił.

Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7:15, by lądować na London-City Airport o godz. 9:00., a także o 16:15 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 18:00. Z kolei z Londyn City zaplanowane są na 9:30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13:00 oraz na 18:30 z przylotem do stolicy Polski o godz. 22:00.

"Ten prestiżowy kierunek został setnym w naszej aktualnej siatce połączeń. Mamy za sobą długoletnią historię operacji na londyńskim Heathrow z częstotliwością trzech rejsów dziennie, która zostanie utrzymana. Teraz otwieramy nowy rozdział, wprowadzając do oferty dodatkowo dwa rejsy dziennie do London City" - zauważył Kubicki.

Jak tłumaczył, rozkład połączeń narodowego przewoźnika pozwoli pasażerom podróżującym w celach biznesowych z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży w ciągu jednego dnia.

"Ponadto dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest alternatywą dla lotów do wielu portów w Azji, jak Singapur, Tokio, Seul, Pekin i Astana - z krótką przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie" - dodał.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement