LM: Real skromnie pokonał Bayern

Reakcja Cristiano Ronaldo po niewykorzystanej szansie na strzelenie gola (Fot. Getty Images)
Real Madryt pokonał przed własną publicznością Bayern Monachium 1:0 (1:0) w pierwszym spotkaniu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek na Allianz Arena w stolicy Bawarii.
Na Santiago Bernabeu w pierwszej połowie częściej przy piłce byli podopieczni Josepa Guardioli, ale to "Królewscy" stwarzali groźniejsze sytuacje i wykorzystali jedną z nich. Po świetnym zagraniu Cristiano Ronaldo futbolówkę na lewej stronie otrzymał Fabio Coentrao, który kapitalnym podaniem w pole karne wypatrzył Karima Benzemę i ten z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Real jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie, jednak wyśmienitych okazji nie wykorzystali Angel Di Maria oraz Cristiano Ronaldo. Portugalczyk także po wznowieniu gry w drugiej połowie dwukrotnie groźnie uderzał na bramkę rywali, ale jego strzały obronił dobrze dysponowany Manuel Neuer.

Bayern najbliżej wyrównania był pięć minut przed zakończeniem spotkania. Po mocnym uderzeniu z bliska Mario Goetze fantastyczną interwencją popisał się jednak Iker Casillas.