LM: Real Madryt w półfinale!

Sędzia pokazuje żółtą kartkę Sergio Ramosowi z Realu (Fot. Getty Images)
W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała 2:0 Real Madryt. Wynik pierwszego spotkania, wygranego przez Królewskich 3:0 sprawił jednak, że do półfinału rozgrywek awansował zespół prowadzony przez Carlo Ancelottiego.
Choć drużyna Borussii rozpoczęła spotkanie osłabiona nieobecnością kilku kluczowych piłkarzy, nie było tego widać na murawie. Od pierwszej minuty w składzie BVB pojawili się wracający do składu po zawieszeniu za kartki Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek.

Już na początku meczu, po zagraniu ręką we własnym polu karnym Piszczka, arbiter ze Słowenii, Damir Skomina, wskazał na jedenasty metr. Do piłki zazwyczaj w takiej sytuacji podchodził niezawodny Cristiano Ronaldo, ale tym razem Portugalczyk z powodu urazu rozpoczął mecz na ławce. Piłkę na jedenastym metrze ustawił w związku z tym Angel Di Maria, ale jego strzał obronił Roman Weidenfeller. Małym usprawiedliwieniem Argentyńczyka może być fakt, że poślizgnął się przy oddawaniu uderzenia na bramkę.

Od tej chwili inicjatywę w spotkaniu przejęła Borussia, a siłą napędową BVB był znakomity tego wieczoru Marco Reus. W 24. minucie spotkania Niemiec po raz pierwszy oszukał defensywę Królewskich i skierował piłkę do siatki obok zaskoczonego nieporadnością swoich obrońców Ikera Casillasa. 13 minut później było już 2:0 dla gospodarzy i znów na listę strzelców wpisał się Reus, kończąc akcję po strzale Lewandowskiego, który został obroniony przez Casillasa.

W drugiej połowie spotkania Borussia nadal naciskała, ale z minuty na minutę podopieczni niezwykle ekspresyjnego przy linii bocznej Jurgena Kloppa słabli. Real natomiast przejął inicjatywę i kilka razy zagroził bramce BVB, jak choćby przy płaskim strzale Garetha Bale, czy uderzeniu tuż przy słupku Karima Benzemy. Więcej goli jednak nie padło i to Real Madryt mógł cieszyć się z awansu do półfinału Ligi Mistrzów.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, natomiast Piszczek opuścił murawę w 82. minucie spotkania.