LM: PSG demoluje Bayer na wyjeździe!

Bohater meczu, Zlatan Ibrahimović (fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału pewnie, bo aż 4:0, pokonali Bayer Leverkusen.
Bohaterem PSG został Zlatan Ibrahimović, który strzelił Aptekarzom dwa gole. Trzecie trafienie dla gości zanotował Blaise Matiudi, a czwarte Yohan Cabaye.

Pierwsza połowa na BayArena rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia paryżan. Już w 3. minucie piłkę do siatki Bernda Leno skierował Blaise Matiudi po ładnym podaniu Marco Verrattiego.

Przewaga PSG rosła, a zostało to udokumentowane w 39. minucie, kiedy to niezawodny Zlatan Ibrahimović wykorzystał rzut karny po faulu Emira Spahicia. Zaledwie trzy minuty później było już 3:0, a swoją drugą bramkę, wybornej urody, strzelił Ibra. Asystę zaliczył Matiudi.

Druga połowa rozpoczęła się spokojniej w wykonaniu gości. Gospodarze natomiast zaczęli grać bardziej ostro. Sędzia z Węgier często przerywał grę za kolejne faule Aptekarzy.

W 59. minucie czara goryczy się przelała i Viktor Kassai wyrzucił z boiska Emira Spahicia, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację ekipy Samiego Hyypii. Kilka minut później, swoją drugą bramkę strzelił Matuidi, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Gra w przewadze przyniosła efekt dopiero w 88. minucie, kiedy to Bernda Leno pokonał jeszcze Yohan Cabaye po podaniu Lucasa Moury.

Rewanż obu ekip zostanie rozegrany 12 marca na Parc des Princes.