LM: Bayern wyrzucił za burtę Manchester!

Piłkarze Bayernu cieszą się ze zwycięstwa (Fot. Getty Images)
W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów, Bayern Monachium wygrał na Allianz-Arena z Manchesterem United 3:1. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i to mistrzowie Niemiec awansowali do półfinału Champions League.
Pierwsza połowa była rozgrywana w ślamazarnym tempie i żadna z drużyn nie mogła przejąć inicjatywy. Bezbramkowy remis premiował awansem Bawarczyków i dlatego podopieczni Josepa Guardioli nie forsowali tempa gry. Czerwone Diabły starały się atakować, ale nie potrafiły zagrozić bramce Manuela Neuera. Wszystko to jednak miało zmienić się po przerwie.

W 57. minucie Antonio Valencia ruszył prawym skrzydłem i posłał piłkę przed pole karne Bayernu. Nadbiegający na futbolówkę Patrice Evra uderzył z woleja i trafił w samo okno bramki gospodarzy.

Anglicy nie cieszyli się jednak z prowadzenia długo. Po zaledwie dwudziestu sekundach Ribery zacentrował w "szesnastkę" gości, Evra nie pokrył Mandżukicia, a Chorwat zdobył wyrównującą bramkę.

Od tego czasu na murawie królowali już gospodarze. Bayern rzucił się na Manchester, gdyż nie chciał rozgrywać dogrywki. W 68. minucie w polu karnym mistrzów Anglii "zatańczył" Robben, po czym podał do Mullera. Thomas oddał strzał z pierwszej piłki z pięciu metrów i dał prowadzenie Bayernowi.

Po paru minutach Arjen Robben przeprowadził kolejną akcję na skrzydle, ale tym razem "złamał" do środka, minął Evrę i Vidicia i pokonał de Geę ustalając wynik meczu na 3:1.