LE: Wygrane Arsenalu i Romy. Porażka Porto

Bramkę dla "Kanonierów" zdobył w 81. minucie Francuz Alexandre Lacazette. (Fot. Getty Images)
Olympiakos Pireus przegrał z Arsenalem 0:1, Roma pokonała Gent 1:0, a Bayer Leverkusen wygrał z FC Porto 2:1 w ciekawszych wieczornych meczach 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europy. Wcześniej Łudogorec Razgrad Jakuba Świerczoka uległ Interowi Mediolan 0:2. Rewanże za tydzień.

Arsenal w poprzednim sezonie dotarł do finału LE, w którym przegrał 1:4 z inną londyńską drużyną - Chelsea. We wczorajszym spotkaniu na wyjeździe z Olympiakosem bramkę dla "Kanonierów" zdobył w 81. minucie Francuz Alexandre Lacazette.

Sporego wyczynu dokonał Rangers FC. Szkocki zespół, który w walce o fazę grupową LE pokonał w kwalifikacjach Legię Warszawa, przegrywał u siebie z SC Braga do 67. minuty 0:2, ale ostatecznie zwyciężył 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Rumun Ianis Hagi, syn słynnego Gheorghe.

We wcześniejszej serii meczów Łudogorec Razgrad, z Jakubem Świerczokiem w składzie, uległ u siebie Interowi Mediolan 0:2.

Świerczok, który wczoraj grał do 76. minuty, jest obecnie jedynym Polakiem w Łudogorcu. Jeszcze niedawno w bułgarskim zespole występował też Jacek Góralski, ale zimą przeszedł do Kajratu Ałmaty z Kazachstanu.

Bramki dla Interu zdobyli sprowadzony zimą z Tottenhamu Duńczyk Christian Eriksen w 71. minucie oraz Belg Romelu Lukaku z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Blisko awansu jest także półfinalista poprzedniej edycji LE Eintracht Frankfurt, który pokonał u siebie FC Salzburg 4:1. Trzy bramki zdobył 23-letni Japończyk Daichi Kamada.

Na tym etapie rywalizacji występują drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w 12 grupach Ligi Europy, a także osiem zespołów z trzecich lokat w grupach Ligi Mistrzów.

Większość meczów rewanżowych odbędzie się 27 lutego (dzień wcześniej spotkanie Bragi z Rangers).