Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kwalifikacje skoczków i mecze curlingu nim zapłonie znicz

Kwalifikacje skoczków i mecze curlingu nim zapłonie znicz
Kamil Stoch pochwalił się zdjęciem z Pjongczangu. (Fot. Facebook/Kamil Stoch)
Dzisiaj, w przeddzień ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, odbędą się kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej oraz pierwsze mecze turnieju par mieszanych w curlingu. Zaplanowano także oficjalne treningi w trzech innych dyscyplinach.
Reklama

Ze skokami narciarskimi wiążą się największe nadzieje polskich kibiców na medale. Przed czterema laty w Soczi dwa złota wywalczył Kamil Stoch, który wystartuje także dzisiaj.

W kwalifikacjach wystąpią również Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Kibicować będzie im Piotr Żyła, który miał najsłabsze wyniki w pierwszych treningach i nie zmieścił się w składzie wybranym przez trenera Stefana Horngachera.

Pierwsze skoki zawodnicy oddadzą już o 02:00 w nocy czasu GMT na oficjalnym treningu. Na 11:15 czasu GMT zaplanowano serię próbną, a kwalifikacje rozpoczną się o 11:30 czasu GMT.

O 11:05 czasu GMT w nocy oraz o 11:05 czasu GMT odbędą się pierwsze meczu curlingu w parach mieszanych. Startują w nim reprezentanci ośmiu krajów, bez Polski.

Oficjalne treningi odbędą dzisiaj narciarze alpejscy, saneczkarze i biathloniści. Ceremonię otwarcia zaplanowano na jutro na godzinę 11:00.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama