Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Kubica, Massa and di Resta on Williams' 2018 F1 driver shortlist

Kubica, Massa and di Resta on Williams' 2018 F1 driver shortlist
Kubica w najbliższych tygodniach ma podobno otrzymać do testów bolid Williamsa z 2014 roku. (Fot. Getty Images)
Williams has slimmed its shortlist of drivers to partner Lance Stroll for the 2018 Formula 1 season down to three, Robert Kubica, Felipe Massa and Paul di Resta, Autosport understands.
Advertisement
News available in Polish

Pewnym przedłużenia kontraktu na 2018 rok jest natomiast Kanadyjczyk Lance Stroll, który w 2017 debiutował w F1. Jego pozycja w Williamsie jest stabilna nie ze względu na wyniki, tylko dzięki kapitałowi, jaki w zespół inwestuje jego ojciec.

Kubica - zgodnie z zapowiedziami - w najbliższych tygodniach ma otrzymać do testów bolid Williamsa z 2014 roku. Ich wyniki mają dać zespołowi odpowiedź na pytanie, czy krakowianin jest już na tyle sprawny, że może wrócić do rywalizacji w F1.

W innej sytuacji jest Massa. Brazylijczyk jest aktualnie kierowcą brytyjskiej ekipy z siedzibą w Wantage i deklaruje, że jest gotowy pozostać w zespole na kolejny sezon.

Di Resta jest w podobnej sytuacji jak Kubica. Stara się o powrót do F1, w tym roku raz zastąpił Massę podczas Grand Prix Węgier, gdy Brazylijczyk z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystartować.

Na razie nie wiadomo, kiedy Williams podejmie ostateczną decyzję o składzie teamu na sezon 2018.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Advertisement