Menu

Książę Karol życzy Walijczykom powodzenia

Książę Karol życzy Walijczykom powodzenia
Książę Walii trzyma kciuki za... Walię. (Fot. Getty Images)
Brytyjski następca tronu książę Karol życzył piłkarzom Walii sukcesu w półfinałowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy z Portugalią. Jego list do zawodników opublikowano dzisiaj na stronie internetowej rezydencji książęcej - Clarence House.
Reklama

Książę Karol, który zgodnie z sięgającym średniowiecza zwyczajem jako najstarszy syn panującego monarchy nosi tytuł "Księcia Walii", wspomniał m.in. o dotychczasowych osiągnięciach zespołu "Smoków".

"Z racji przygotowań, do jak dotychczas najważniejszego dnia w dziejach walijskiego futbolu, chciałem przesłać wam swoje najlepsze życzenia. Przez całe mistrzostwa byliście inspirującym przykładem pracy zespołowej oraz wyrazicielami sportowego ducha. Nie mam wątpliwości, że w zbliżającym się spotkaniu dacie swojemu krajowi jeszcze więcej powodów do dumy" - czytamy w liście.

Książe wyraził też przekonanie, że Walię wspiera cała Wielka Brytania. "Wasze historyczne dokonania zdobyły uznanie i szacunek nie tylko w Walii, ale i całym Zjednoczonym Królestwie. Mam nadzieję, że wiecie, jak bardzo wszyscy wierzymy w wasz sukces" - napisał na zakończenie książę, który zamieścił również tradycyjne pozdrowienie w języku walijskim.

Karol już wcześniej dodawał otuchy piłkarzom i kibicom z tego kraju. Wczoraj podczas uroczystego otwarcia nowego kampusu uniwersytetu w Swansea zażartował, że jest zdziwiony, iż ktokolwiek przyszedł na ceremonię.

"Myślałem, że wszyscy pojechali do Francji" - żartował.

Mecz Walii z Portugalią odbędzie się dzisiaj o godz. 20:00 w Lyonie. Zwycięzca zagra w finale z Francją lub Niemcami.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama