Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Książę Karol i Camilla gospodarzami dorocznego Balu Zwierząt

Książę Karol i Camilla gospodarzami dorocznego Balu Zwierząt
Camilla i Karol w maskach lampartów... (Fot. Getty Images)
Książę Walii i księżna Kornwalii wystąpili w maskach lampartów podczas obywającego się w czwartek dorocznego balu charytatywnego w Clarence House na rzecz zwierząt.
Reklama

Wśród gości wieczoru wypełnionego celebrytami znaleźli się projektantka Vivienne Westwood, aktor Douglas Booth i artystka Tracey Emin oraz Daisy Lowe i Alexa Chung. Większość gości wystąpiła w kolorowych nakryciach głowy o tematyce zwierzęcej. Specjalne maski zostały wykonane przez takich projektantów jak Prada, Missoni, Chloe czy Vivienne Westwood. Wśród najciekawszych były tygrysy, pawie, ptaki, pszczoły, kwiaty, lamparty, a także inne egzotyczne zwierzęta.

Księżna Camilla z projektantką Vivienne Westwood. (Fot. Getty Images)

Organizacja "Elephant Family", założona została przez Marka Shanda - działacza na rzecz ochrony środowiska, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 2014 roku. Obecnie jest to  międzynarodowa organizacja pozarządowa, zajmująca się ochroną wolnożyjących słoni azjatyckich, a na jej czele stoi właśnie książę Karol i Camilla.

Dla uczczenia dorobku organizacji w ogrodach Clarence House zainstalowano kilka rzeźb słoni, zapowiadając jednocześnie pojawienie się kolejnych 100 w królewskich parkach. 

"Kryzys, jaki dotknął azjatycką florę i faunę spowodował, że praca członków Elephant Family zmierza w kierunku poprawy koegzystencji lokalnych społeczności oraz słoni, ale także innych dzikich zwierząt" - poinformował książę Karol, znany ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska.

Ze względu na proceder kłusownictwa, populacja słoni azjatyckich zmniejszyła się o połowę w ciągu ostatnich 50 lat. Zniszczono również około 90 procent siedlisk tych zwierząt.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama