Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Książę George będzie tu mógł być sobą". Dyrektor szkoły o królewskim uczniu

Książę George z ojcem Williamem podczas pierwszego dnia w szkole w Londynie. (Fot. Getty Images)
Dyrektor szkoły, do której zaczął uczęszczać przyszły król Wielkiej Brytanii zdradził, że książę nie będzie traktowany w szczególny sposób. Placówka stworzy natomiast miłą i rodzinną atmosferę, aby mały George mógł być sobą - podaje dziennik 'The Telegraph'.
Reklama

"Wczesne lata edukacji dzieci są wyjątkowo ważne, bo w tym okresie uczniowie nabierają pewności siebie i kształtują swoją osobowość” - podkreśla Ben Thomas, dyrektor szkoły Thomas's w dzielnicy Battersea w południowym Londynie.

"Nie będzie żadnego wyjątkowego traktowania, tego nie chcieliby jego rodzice, ani żadni rodzice uczniów naszej szkoły. Wszystkie dzieci są ważne i mają czuć wsparcie kadry” - zaznaczył pedagog.

Przełożony szkoły księcia George’a zaznaczył, że jest przekonany, iż pierwszy rok edukacji syna pary książęcej Cambridge będzie niezwykle ekscytujący. "Mamy trzy główne zasady w szkole: przyjemność, nauka i osiągnięcia” - wyjaśnił Thomas.

W klasie księcia George’a jest w sumie 21 uczniów. Każde z dzieci ma swoje biurko. Maluchy zaprzyjaźnią się ze szkołą stopniowo - najpierw zajęcia będą odbywać się przez pół dnia, a następnie dzieci będą zostawać na lunch. Po kilku miesiącach będą gotowe, aby w placówce spędzić cały dzień.

Szkoła Thomas's szczyci się tym, iż jej program nie dotyczy tylko rozwoju intelektualnego dzieci. Nauczyciele będą kłaść również nacisk na artystyczny aspekt edukacji i rozwój fizyczny.

Pierwszy dzień księcia George'a w szkole szeroko komentowano w mediach na całym świecie. Trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę jest uczniem szkoły, w której czesne wynosi niespełna 18 tys. funtów rocznie. 

 

  Komentarze


  • Mira
   14 września 2017, 09:24

   i o to chodzi,by dzieci mogły być sobą,nie poniewierane,bez presji,bez prania mózgu,szkola uczącaale nie odbierająca rodzicom wplywu,na wychowanie,rodzicom,,a nie deprawująca-chyba o to chodzi!?

  • Nester
   14 września 2017, 10:15

   A dlaczego nie chodzi do bezplatnej panstwowej szkoly ?

  • JJ
   14 września 2017, 11:46

   Nester - ponieważ jego rodziców stać na to, aby posłać dziecko do tego typu szkoły. Jakbyś miał taką możliwość, zapewne zrobiłbyś to samo, tak więc nie zadawaj tak durnych, oczywistych pytań, bo to żałosne. Pozdrawiam.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama