Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ksenofobiczne tło napaści i pobicia barmanki z Polski

Ksenofobiczne tło napaści i pobicia barmanki z Polski
Kobieta została zaatakowana, ponieważ pochodziła z Polski. (Fot. Getty Images)
Za agresję o podłożu ksenofobicznym uznała prokuratura na południu Włoch pobicie polskiej barmanki, która poprosiła trzy osoby, by paliły papierosy w miejscu przeznaczonym do tego. Wczoraj prokuratura w Santa Maria Capua Vetere zakończyła śledztwo.
Reklama

Kobieta z Polski została we wrześniu pobita do krwi w miejscowości Teano, w wyniku czego trafiła do szpitala - wyjaśniła Ansa.

Media powołując się na miejscową prokuraturę poinformowały, że do aresztu domowego z zarzutami napaści na tle nienawiści narodowościowej trafiło troje Włochów: 35-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 56 lat. Wszystko zaczęło się od tego, że barmanka poprosiła klientów o to, by przeszli do sali dla palaczy.

Scenę pobicia zarejestrowały kamery zainstalowane w barze. Obecne wtedy w lokalu inne osoby potwierdziły ksenofobiczne i rasistowskie tło agresji.

Świadkowie zeznali, że Polka usłyszała: "Przyjeżdżasz z Polski rozkazywać nam Włochom, wracaj do Polski". Padły również wulgarne słowa pod jej adresem. Po tej napaści słownej doszło do pobicia barmanki.

 

  Komentarze


  • Bob
   18 grudnia 2018, 11:58

   I co wy na to rodacy wszedzie gdzie jestesmy nie lubia nas.......

   .

  • Klaus Barbie
   18 grudnia 2018, 19:58

   Bob , chyba tylko ciebie nie lubia .

  • Ryszard
   19 grudnia 2018, 00:27

   włochy to kraj wrogów

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2019
  GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

  Sport


  Reklama