Krzysztof Piątek scored his fifth goal in Serie A

Krzysztof Piątek prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. (Fot. Getty Images)
The leader of the scoring is Krzysztof Piątek, whose goal did not protect Genoa from defeat with Lazio 1: 4.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Krzysztof Piątek, którego gol nie uchronił Genoi od porażki z Lazio 1:4.

Piątek to pierwszy zawodnik od 19 lat, który w swoich pierwszych czterech meczach w Serie A strzelił pięć goli. Wcześniej dokonał tego Andrij Szewczenko w barwach AC Milan (w październiku 1999 roku). Napastnik reprezentacji Polski prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Genoa ma sześć punktów i jest 11. w tabeli, ale ma też do rozegrania jeden zaległy mecz. Lazio (9 pkt) awansowało na piątą pozycję.

Wcześniej  Napoli wygrało na wyjeździe z Torino 3:1 i zachowało pozycję wicelidera z 12 punktami. W ekipie gości w 54. minucie na plac gry wszedł Piotr Zieliński, a Arkadiusz Milik był rezerwowym.

Ronaldo trafił do bramki w 81. minucie, kiedy nieco przypadkowo trafiła do niego piłka i pokonał bramkarza gospodarzy z około 11 metrów. W 90. minucie gospodarzy dobił Federico Bernardeschi.

Cały mecz w bramce mistrzów Włoch rozegrał Wojciech Szczęsny. Z kolei na środku obrony Frosinone wystąpił Bartosz Salamon. Juventus z kompletem punktów umocnił się na prowadzeniu, a Frosinone z jednym "oczkiem" znajduje się w strefie spadkowej.