Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Krychowiak: Będziemy strzelać gole, ale skupmy się na solidnej obronie

Krychowiak: Będziemy strzelać gole, ale skupmy się na solidnej obronie
"Przyjechaliśmy tutaj z myślą, żeby zagrać dobre spotkanie i zwyciężyć". (Fot. Getty Images)
Grzegorz Krychowiak podkreślił przed rozpoczęciem eliminacji Euro 2020, że najważniejsza jest solidna obrona. 'Będziemy stwarzać okazje i strzelać gole, ale skupmy się na tym, żeby nie tracić bramek' - zaznaczył piłkarz kadry. Dzisiaj Polska zagra w Wiedniu z Austrią.
Reklama

"W futbolu bez walki i biegania nie osiągniesz korzystnego wyniku samymi umiejętnościami. Nie popadajmy w jakiś hurraoptymizm i nie mówmy o sobie jako o świetnie wyszkolonym technicznie zespole. Gdy nasza drużyna osiągała wyniki, to dzięki obronie. Solidnej grze w defensywie, zaczynając już od pierwszego napastnika. I na tym powinniśmy się skupić. Jako kolektyw. Chodzi o to, żebyśmy zaczynali mecz z myślą, aby nie stracić bramki. Mamy zawodników dysponujących ogromnym potencjałem w ofensywie. Będziemy stwarzać okazje i strzelać gole, ale skupmy się na tym, żeby nie tracić bramek" - podkreślił Krychowiak.

Dla trenera Jerzego Engela meczem, który zbudował jego zespół było wyjazdowe spotkanie z Ukrainą (3:1) w eliminacjach MŚ 2002. Dla Leo Beenhakkera mecz u siebie z Portugalią (2:1) w kwalifikacjach Euro 2008, a dla Adama Nawałki - spotkanie u siebie z Niemcami (2:0) w eliminacjach Euro 2016. Czy dla kadry Jerzego Brzęczka takim meczem będzie ten dzisiejszy z Austrią?

"Czemu nie? Przyjechaliśmy tutaj z myślą, żeby zagrać dobre spotkanie i zwyciężyć. Zdajemy sobie sprawę, że ten pierwszy mecz będzie miał ogromne znaczenie dla dalszego przebiegu eliminacji. Dlatego przyjechaliśmy tutaj z myślą o trzech punktach. Wiemy, że nie ma łatwych meczów. Zwłaszcza z tak wymagającym rywalem, na wyjeździe. Trzeba będzie się bić, dużo biegać i walczyć" - zaznaczył defensywny pomocnik reprezentacji Polski.

Po kłopotach kadrowych w dawnych klubach teraz Krychowiak jest podstawowym zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa. Jak sam przyznał, po raz pierwszy praktycznie od 2-3 sezonów ma za sobą tak dobry, długi okres przygotowawczy (liga rosyjska wznowiła rozgrywki na początku marca).

"Teraz czuję się znacznie lepiej fizycznie, co ma ogromny wpływ na moją grę. Rozegrałem dopiero trzy mecze, ale czuję dużą różnicę" - przyznał Krychowiak.

Początek czwartkowego meczu na Ernst-Happel-Stadion o godz. 19:45 czasu GMT (20:45 w Polsce).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama