Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Królowa to "Kapustka"? Przezwiska w rodzinie królewskiej

Królowa to
Członkowie rodziny królewskiej mają "przezwiska" przeznaczone tylko dla krewnych. (Fot. Getty Images)
'Gan-Gan', 'Haz', 'Kwik' i 'Garry' to nie nazwy gier komputerowych czy gadżetów, ale pseudonimy członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Najbardziej znanym z królewskich przezwisk jest 'Kapustka'. Tak książę Filip nazywa swoją małżonkę - Elżbietę II.
Reklama

Książę George, kiedy jeszcze uczył się mówić, brytyjską królową nazywał „Gan-Gan”. Książę William natomiast jako maluch, który nie potrafił wymówić słowa „granny”, czyli babcia, mówił do monarchini "Gary”.

Przyszła małżonka księcia Harry'ego - Meghan - już w kilka tygodni po poznaniu go nadała mu przydomek "Haz”, ale brytyjskie media nie zdradzają z jakiego powodu.

Rudowłosy wnuk Elżbiety sam dla siebie wymyślił rodzinny pseudonim, kiedy na świat przyszły dzieci Wiliama i Kate - "Funcle” od słów "funny" i "uncle", czyli zabawny i wujek. 

Czy przezwiska członków brytyjskiej rodziny królewskiej są śmieszne? (Fot. Getty Images)

Kate i William nie mają wymyślonych przezwisk. Na dworze słyszano jak przyszły król Wielkiej Brytanii nazywa swą żonę "babe” oraz "poppet”. Ona natomiast odwzajemnia się mu tradycyjnym "kochanie” - informuje serwis www.express.co.uk.

Na księżną Camillę najmłodsze pokolenie brytyjskiej rodziny królewskiej woła "GaGa”. Sama księżna Kornwalii i jej małżonek książę Karol nazywają się "Fred i Gladys”.

Z powodu posiadania dwóch świnek morskich, księżna Kate w młodości znana była jako "Kwik", a jej siostra Pippa jako "Pip".

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   18 kwietnia, 04:29

   Moze to chodzi o ta inna gan.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama