Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kraków Airport: 16-procentowy wzrost liczby pasażerów w maju

Kraków Airport: 16-procentowy wzrost liczby pasażerów w maju
Lotnisko Balice cieszy się coraz większym zainteresowaniem podróżnych. (Fot. Facebook/KrakowPL)
W maju Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice odnotował 16-proc.wzrost liczby pasażerów wobec analogicznego okresu przed rokiem. Odprawił w tym czasie prawie 611,5 tys. osób, a operacji startów i lądowań było o 12 proc. więcej.
Reklama

Łącznie w ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku Kraków Airport obsłużył ponad 2,597 mln pasażerów, o 19 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Jak zauważył w piątek prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek, rosnąca liczba pasażerów to wynik m.in. uruchamiania nowych połączeń i coraz większej ich popularności.

„Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem nowych przewoźników: YanAir zainaugurował loty do Odessy, a Laudamotion ogłosił loty do Wiednia. W tym roku aż 23 przewoźników oferuje połączenia prosto z Krakowa” - powiedział prezes Kraków Aiport.

Zaznaczył, że pasażerowie korzystają z nowych możliwości lotów tranzytowych, jakie daje uruchomione w kwietniu tego roku przez PLL LOT połączenie do Budapesztu. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem osób, które podróżują dalej samolotami polskiego narodowego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych.

Z kolei z połączenia do Dubaju, uruchomionego w kwietniu przez linię flydubai, coraz częściej korzystają podróżni lecący do Australii, a także Tanzanii, Indii oraz na Sri Lankę.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 103 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 22 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Reklama