Kowalczyk and Bury dropped out in the quarterfinals of the sprint in Pyongchang

Kowalczyk poza podium w sprincie. (Fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk took the fifth place (37,47) in her quarterfinal and dropped out of the further sprint competition with the classical technique at the Pongong Olympic Games. In the quarterfinals of the sprint, the 21-year-old Kamil Bury debuted at the games.

Polka była piata, a najszybsza na tym etapie rywalizacji była Szwedka Stina Nilsson - 3.10,90.
W kwalifikacjach odpadły dwie inne polskie biegaczki narciarskie: Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. W eliminacjach Kowalczyk zajęła 22. miejsce (czas 3.20,00), Jaśkowiec była 37. (3.27,94), a Marcisz 38. (3.28,11).

To drugi start Kowalczyk w igrzyskach w Pjongczangu. W pierwszym - w biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną) zajęła 17. miejsce.

W debiucie olimpijskim 21-letni Kamil Bury odpadł w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną. W swojej serii zajął szóste miejsce i do triumfatora Włocha Federico Pellegrino stracił 15,24 s.

Już sam awans Burego do ćwierćfinału był miłą niespodzianką. Na tym etapie rywalizacji uzyskał czas 3.25,79. W kwalifikacjach miał 3.17,15. W Pucharze Świata debiutował niemal równo rok temu, plasując się na 69. pozycji w sprincie techniką dowolną w estońskiej miejscowości Otepaeae.

W eliminacjach odpadł bardziej doswiadczony 28-letni Maciej Staręga, specjalizujący się w "łyżwie". Został sklasyfikowany na 39. pozycji (3.19,42).