Kosztowna wpadka Napoli. Los trenera Zielińskiego przesądzony

Wydawało się, że Napoli Zielińskiego (po lewej) czeka łatwe zadanie... (Fot. Getty Images)
Napoli Piotra Zielińskiego nie zagra w kolejnym sezonie w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Zespół Polaka w ostatniej kolejce Serie A potrzebował wygranej z Veroną, ale padł remis 1:1. Dzisiaj właściciel Napoli potwierdził, że trener Gennaro Gattuso po sezonie opuszcza klub.

W Serie A, podobnie jak w innych najlepszych ligach europejskich, prawo gry w Champions League otrzymują cztery najlepsze drużyny.

Przed 38. kolejką prowadził nowy mistrz Inter (88 pkt), przed Atalantą Bergamo (78), Milanem (76), Napoli (76) i dopiero piątym w tabeli, ustępującym z tronu i zależnym obecnie od wyników rywali Juventusem (75).

Wydawało się, że Napoli czeka łatwe zadanie. Verona Pawła Dawidowicza nie wygrała ośmiu wcześniejszych meczów w Serie A. W Neapolu również nie udało jej się zwyciężyć, ale remis wystarczył, aby gospodarze zakończyli sezon na piątym miejscu. Napoli objęło prowadzenie w 60. minucie po golu Amira Rrahmaniego. Verona wyrównała w 69. za sprawą Davide Faraoniego.

Dzisiaj właściciel Napoli potwierdził, że trener Gennaro Gattuso po zakończeniu sezonu opuszcza klub Zielińskiego. Gattuso został trenerem Napoli w grudniu 2019 roku, zastępując Carlo Ancelottiego. Pod jego wodzą drużyna w ubiegłym roku sięgnęła po Puchar Włoch.

Jego odejścia spodziewano się od pewnego czasu, ale sam nie odpowiadał ostatnio na żadne pytania w tej sprawie - klub od lutego wprowadził zakaz poruszania tego tematu.

Wczorajsze potknięcie Napoli wykorzystał Juventus Turyn, który wygrał z Bologną 4:1. Już w szóstej minucie Łukasza Skorupskiego pokonał Federico Chiesa. Przed przerwą trafili jeszcze Alvaro Morata i Adrien Rabiot. W 47. minucie z drugiego gola cieszył się Morata, a asystę przy tym trafieniu zanotował... Szczęsny.

Wicemistrzem Włoch został natomiast AC Milan, po wygranej na wyjeździe z Atalantą 2:0. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Franck Kessie.

Już wcześniej było jasne, że włoską ekstraklasę opuszczają po tym sezonie Benevento Kamila Glika, Crotone kontuzjowanego obecnie Arkadiusza Recy (był tam wypożyczony z Atalanty) oraz Parma.

Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn z dorobkiem 29 bramek był najskuteczniejszym piłkarzem włoskiej ekstraklasy w sezonie 2020/21 i po raz pierwszy został królem strzelców Serie A.