Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kościół Anglii znosi obowiązek odprawiania mszy w każdą niedzielę

Kościół Anglii znosi obowiązek odprawiania mszy w każdą niedzielę
Kościół St Mark's w Englefield w hrabstwie Berkshire. (Fot. Getty Images)
W Anglii zmienia się prawo, które obowiązywało od 1603 roku. Zgodnie z nim kapłani byli zobligowani do odprawiania modlitw porannych i wieczornych oraz udzielania komunii w każdą niedzielę i w każdym kościele, który był pod ich nadzorem. Teraz takiego obowiązku nie będzie.
Reklama

Do zmiany prawa kanonicznego w Anglii, które obowiązywało od ponad 400 lat, doszło głównie z powodu słabej frekwencji wiernych w świątyniach. Inną przyczyną jest fakt, że kapłani sprawują posługę często w kilku kościołach, zwłaszcza na prowincji. 

Z nowego prawa kanonicznego skorzysta na przykład ksiądz sprawujący posługę w kościele St Mark's w Englefield, w Berkshire, gdzie odbył się ślub Pippy Middleton. (Fot. Getty Images)

"Niektórzy księża opiekują się nawet dwudziestoma kościołami. Aby nie musieć odprawiać mszy w niedzielę, choćby w jednym z nich musieli mieć specjalne pozwolenie biskupa" - przekazują brytyjskie media. 

Zmiana została zatwierdzona  na czwartkowym spotkaniu synodu zarządzającego Kościołem.

Jak argumentowano, była ona konieczna, aby ułatwić ludziom wykonywanie ich obowiązków i nie poddać się biurokracji.

Nie w każdą niedzielę będzie odbywać się msza w kościele w Englefield, o którym nie tak dawno mówiła cała Wielka Brytania. W St. Mark’s Church w Englefield odbyła się ceromonia ślubu Pippy  Middleton, siostry księżnej Cambridge.
 

 

  Komentarze


  • Leon
   24 lutego, 13:12

   Szatan nie jest na wakacjach robi wszystko aby zniszczyc kosciol!!! Co komu po takim kosciele angielskim co to za Biskupi ?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama