Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kornwalijska plaża na liście dziesięciu najpiękniejszych w Europie

Kornwalijska plaża na liście dziesięciu najpiękniejszych w Europie
Plaża Watergate Bay Beach w Newquay zdobyła uznanie wśród Europejczyków. (Fot. Thinkstock)
Skrawek wybrzeża w Kornwalii znalazł się w gronie najpiękniejszych plaż na całym kontynencie europejskim. Watergate Bay dorównuje najpopularniejszym riwierom w Grecji czy Hiszpanii.
Reklama

Ranking nadmorskich miejsc sporządził serwis Hotelscan.com. Użytkownicy wyszukiwarki hotelowej w poszukiwaniu idealnych miejsc nad morzem najbardziej zwracali uwagę na miękki piasek pod stopami i ciepłe morze. Na liście znalazły się plaże Chorwacji, Hiszpanii, a nawet Islandii. I choć Kornwalii daleko do upalnej Grecji, również i tamtejsza plaża znalazła się w zestawieniu.

Wielka Brytania ma wiele do zaoferowania, ale turyści nie przyjeżdżają tu z powodu niezawodnej słonecznej pogody. Pomimo to, wielu przyjezdnych na Wyspach docenia piękno tutejszej linii brzegowej. Plaża Watergate Bay podbiła serca ludzi na całym świecie za sprawą swojej niezwykłej urody oraz możliwości uprawiania sportów wodnych z zawodami surfingowymi na czele.

Na liście jest między innymi hiszpańska plaża Playa de las Catedrales. Przekładając na polski, to po prostu "Plaża Katedr" - nazwana tak dzięki naturalnym, niezwykłym formacjom skalnym. Ta plaża cieszy się popularnością zarówno latem, jak i zimą. 

Plaża Shipwreck Beach w Zakynthos w Grecji. (Fot. Thinkstock)

W zestawieniu jest też Noordwijk Beach w Holandii. Wybiera się tu wielu fanów odpoczynku nad wodą i amatorów sportów wodnych. Miejsce jest przystosowane także dla osób na wózkach inwalidzkich. W Noordwijk znajdują się także słynne plaże dla nudystów, więc warto sprawdzić, gdzie się znajdują przed wyruszeniem tam całą rodziną.

Za nietuzinkowe miejsce można uznać również Reynisfjara Black Sand Beach w Islandii. Jest to jedna z najbardziej urzekających plaż dzięki czarnemu, wulkanicznemu piaskowi. Plaża znajduje się tuż obok wioski rybackiej Vík í Mýrdal - to zapierający dech w piersiach kawałek ziemi, który z pewnością trzeba zobaczyć.

Lista 10 najpiękniejszych plaż w Europie:

 1. Playa de las Catedrales, Hiszpania
 2. Cala Mondrago, Majorka, Hiszpania
 3. Noordwijk Beach, Holandia
 4. Watergate Bay Beach, Newquay, Wielka Brytania
 5. Reynisfjara Black Sand Beach, Islandia
 6. Playa de Amadores, Gran Canaria
 7. Shipwreck (Navagio) Beach, Zakynthos, Grecja
 8. Plaża Zlatni Rat, Chorwacja
 9. Plaża Elafonissi, Kreta
 10. Banje Beach, Dubrownik, Chorwacja
Miłośnicy surfingu na plaży Watergate Beach w Newquay. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama