Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kontrowersyjna reklama Dove oburzyła Brytyjczyków

Kontrowersyjna reklama Dove oburzyła Brytyjczyków
Kontrowersyjna reklama została już wycofana. (Fot. Facebook/Dove)
Właściciel marki Dove wystosował oficjalne przeprosiny i wycofał jeden ze swoich najnowszych spotów reklamowych, kiedy oskarżono go o rasizm. Na reklamie producenta kosmetyków można było zobaczyć czarną kobietę, zamieniającą się w białą.
Reklama

Brytyjczycy błyskawicznie zareagowali na spot marki Dove, który miał na celu - w zamyśle producentów - ukazać, jak różnorodni są klienci firmy. 

Na filmie, który został już usunięty z sieci, pokazana była czarnoskóra kobieta, która zmienia się w białą. Ta druga z kolei po chwili zmieniała się w Azjatkę.

"Przepraszamy wszystkich, których uraziliśmy. Chcieliśmy podkreślić, że z naszych produktów korzystają osoby o różnych kolorach skóry" - poinformowali przedstawiciele Dove.

Część internautów zarzuciła innym "nadwrażliwość" w traktowaniu reklamy jako rasistowskiej. Z drugiej jednak strony zauważono, że budzi ona silne skojarzenia z reklamami z ubiegłego wieku, kiedy "wybielanie" osób czarnoskórych było popularnym motywem wykorzystywanym w promowaniu produktów czyszczących.

To nie pierwszy raz, kiedy producent kosmetyków Dove naraził się brytyjskiej opinii publicznej. Jakiś czas temu na jaw wyszło, że na jednym z opakowań balsamu do ciała znajduje się informacja, iż jest on przeznaczony "dla skóry normalnej oraz ciemnej". 

Mimo oficjalnych przeprosin i wycofania reklamy, wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii ogłosiło dożywotni bojkot marki. 

Skojarzenia z reklamami z ubiegłego wieku nasuwają się same. (Fot. Twitter/@KristinaCDove Follow)

 

  Komentarze


  • M
   9 października 2017, 16:21

   Będę kupował. Dzięki za info.

  • Normalny człowiek
   9 października 2017, 16:22

   Już się nie zesrajcie z tym rasizmem. Rzygam tym. Właśnie zjadłem ciastko "Murzynek", O!

  • Cool
   9 października 2017, 18:35

   >Normalny człowiek
   Polać mu! :D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama