Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Konsul: "Polska społeczność w Limerick kwitnie"

Konsul:
Konsul Patrick O'Sullivan (w środku) wielokrotnie podkreślał wkład Polaków w irlandzkie społeczeństwo. (Fot. Facebook/Konsulat Polski w Limerick)
'Polska społeczność w Limerick kwitnie' - stwierdził Polski Konsul Honorowy Patrick O'Sullivan. W hrabstwie funkcjonuje obecnie ponad 100 biznesów prowadzonych przez przybyszów znad Wisły.
Reklama

“Polacy są bardzo aktywni i nie boją się ciężkiej pracy. Podobnie jak my - gdy wyjeżdżamy za granicę, stajemy się bardzo przedsiębiorczy. Otwieramy firmy i zaczynamy rozwijać własne biznesy” - wskazał konsul.

Według danych placówki, w mieście i hrabstwie Limerick działa obecnie ponad 100 firm prowadzonych przez Polaków.

“Są to najróżniejsze biznesy – od zaopatrzenia budowlanego, przez malarzy, mechaników samochodowych, po dostawców żywności. Mamy duży import produktów spożywczych z Polski, co widać choćby po liczbie działających sklepów. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, dzięki temu powstało wiele miejsc pracy. Polacy wynajmują setki domów, co też jest bardzo ważne dla naszej gospodarki” - wskazał Irlandczyk.

Na terenie hrabstwa mieszka obecnie około 10 tys. Polaków. To nie pierwszy raz, kiedy Patrick O'Sullivan zwraca uwagę na pozytywny wkład imigrantów znad Wisły w irlandzką gospodarkę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama