Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Koniec z "seksem za pieniądze" w brytyjskim parlamencie

Koniec z "seksem za pieniądze" w brytyjskim parlamencie
Nieprzestrzeganie kodeksu może doprowadzić do utraty przepustki parlamentarnej. (Fot. Getty Images)
Posłowie, którzy zabierają ze sobą prostytutki do parlamentu, mogą stracić pracę - stanowi nowe prawo Westminster.

Wytyczne, które zostały wprowadzone po zeszłorocznym skandalu seksualnym, zakazują posłom płacenia za seks nie tylko podczas pełnienia funkcji deputowanego na terenie Wielkiej Brytanii, ale również za granicą.

Kary za złamanie tej zasady różnią się w zależności od stopnia wykroczenia. Jednak nieprzestrzeganie kodeksu może doprowadzić do utraty przepustki parlamentarnej lub przymusowej rezygnacji z poselskiego mandatu.

"Pomimo że płacenie za seks nie jest nielegalne, to w przypadku parlamentarzystów jest uważane za nieprofesjonalne, nieodpowiednie i stanowi naruszenie kodeksu parlamentarnego" - brzmi treść statutu, którą przytacza "Sunday Times".

W lipcu nowa polityka została zatwierdzona przez parlamentarzystów.

W zeszłym roku dwaj ministrowie w rządzie Theresy May, Damian Green i Michael Fallon, musieli podać się do dymisji w świetle fali zarzutów o molestowanie seksualne.

Polityczny portal plotkarski Guido Fawkes opublikował listę niemal 40 posłów i posłanek Partii Konserwatywnej, podejrzewanych o niewłaściwe zachowanie seksualne wobec współpracowników.

Ankieta, przeprowadzona w lutym wśród ponad 1 300 pracowników parlamentarnych, ujawniła, że w 2017 r. aż ​​19 proc. zatrudnionych w Westminster doświadczyło lub było świadkiem molestowania lub niewłaściwego zachowania - informuje serwis "Metro".

Zakaz obowiązuje nie tylko podczas pełnienia funkcji deputowanego na terenie Wielkiej Brytanii, ale również za granicą. (Fot. Getty Images)

 

    Komentarze


    Dodaj komentarz


    Kurs NBP z dnia 18.06.2019
    GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

    Sport