Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Konie pomagają ofiarom przemocy domowej w Walii

Konie pomagają ofiarom przemocy domowej w Walii
Praca z końmi ma właściwości terapeutyczne. (Fot. Getty Images)
W walijskim ośrodku położonym w pobliżu plaży konie pomagają ofiarom przemocy domowej w Walii odbudować swoje życie. Hipoterapia pomaga osobom po traumatycznych przeżyciach odbudować zaufanie w relacjach osobistych, a także wypracować nowe podejście do rozwiązywania problemów.
Reklama

"Byłam w brutalnym związku przez 26 lata. Gdybym w nim pozostała, pewnie już by mnie nie było na świecie" – to zdanie ofiary przemocy doowej obrazuje tragiczną rzeczywistość prawie dwóch milionów kobiet i mężczyzn w Walii i Anglii.

"Ci, którzy wychodzą ze związków, w których panowała przemoc, mają blizny - fizyczne i emocjonalne. Właśnie dlatego stworzono specjalne sesje terapeutyczne w nadmorskim miasteczku w Walii, aby pomóc w leczeniu traumatycznych przeżyć przy pomocy koni” – informuje BBC.

W ośrodku Institute of Therapeutic Horsemanship and Gorwel kobiety i dziewczęta odzyskują pewność siebie i uczą się budowania pozytywnych relacji. Z hipoterapii korzystają tam mieszkanki wyspy Anglesey i hrabstwa Gwynedd w Walii. 

Hipoterapia pomaga ofiarom przemocy domowej pozbierać się po latach życia w toksycznym związku. (Fot. Getty Images)

W sielankowym miejscu, w pobliżu Porthmadog's Traeth Morfa Bychan - Black Rock Sands - osoby, które oswobodziły się z toksycznych związków, mają okazję skorzystać z bogatej oferty terapeutycznej pod okiem specjalistów.

"Niemal wszyscy, z którymi pracujemy, nigdy wcześniej nie dotykali nawet konia" - wyjaśniła trenerka koni Lindsey Crosbie, która pomaga rekrutom zaprzyjażnić się z końmi w ramach programu finansowanego z Comic Relief.

Ale w jaki sposób konie naprawdę mogą pomóc ofiarom przemocy domowej?  "Aby móc skutecznie pracować z koniem, musisz być w stanie jasno komunikować się, zachować spokój, a także musisz być dobrym przywódcą" - podkreśliła Crosbie. "Abyś mógł zaufać zwierzęciu, musisz wiedzieć, gdzie są twoje granice i być w stanie ich bronić, musisz być dobry, ale musisz być także asertywny. A to doskonały model budowania pozytywnych relacji" - zaznaczyła Lindsey Crosbie.

W Wielkiej Brytanii istnieje wiele organizacji, które pomagają ofiarom przemocy domowej - zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Kontakt i numery telefonów do poszczególnych fundacji i stowarzyszeń można znaleźć w naszym artykule "Przemoc w rodzinie" w naszym dziale Poradnik Polaka w UK.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama