Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Komisja Europejska robi kolejny krok w procedurze Art. 7 wobec Polski

Komisja Europejska robi kolejny krok w procedurze Art. 7 wobec Polski
UE zamierza kontynuować procedurę o naruszenie prawa wobec Polski. (Fot. Thinkstock)
Komisja Europejska poprosiła o formalne wysłuchanie Polski na posiedzeniu Rady UE w związku z reformą sądownictwa i prowadzoną wobec Polski procedurą Art. 7 traktatu unijnego. To kolejny krok w procedurze Art. 7 wobec Polski - podają unijne źródła.
Reklama

Wczoraj polskie reformy w sądownictwie skrytykowała Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na śmiercenie Trybunału Konstytucyjnego, zniszczenie niezależnego sądownictwa oraz silną propagandę skierowaną do społeczeństwa.

Źródło unijne poinformowało, że wczoraj doszło również do spotkania ambasadorów państw członkowskich, którzy mają przygotowywać Radę ds. Ogólnych, na której spotkają się ministrowie ds. europejskich państw członkowskich.

Na spotkaniu tym przedstawiciel Komisji Europejskiej złożył wniosek o formalne wysłuchanie Polski w związku z reformą sądownictwa i prowadzoną wobec niej procedurą Art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej.

"Nie wiadomo, jak takie wysłuchanie do końca będzie wyglądać, bo żaden kraj nie był dotychczas w takiej procedurze. Na pewno Polska będzie miała możliwość, żeby przedstawić jeszcze raz swoje racje, prawdopodobnie w jakimś dłuższym wystąpieniu, być może w formule z pytaniami lub nie. Te sprawy mogą zostać przedyskutowane 13 czerwca" - dodano.

KE uruchomiła wobec Polski formalne postępowanie w grudniu ub.r., zarzucając władzom w Warszawie naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   8 czerwca, 14:01

   no i pięknie

  • Janusz Kowalski
   8 czerwca, 14:05

   sorki za byki ale ten tlumacz w telefonie zamiast tlumaczyc jak benefity zalatwic to mi tlumaczy glupot po cygansku .wiec !! jeszcze nie mozemy ujawnic imienia i nazwiska poniewaz nasz informator nie chce sie spotkac z nami w realu ale !! anonimowy prawdopodobnie to polski cygan z duzym brzuchem bez zebow i bardzo przypomina gargamela z bajki.

  • Willys
   8 czerwca, 15:35

   Niepojete.zamiast sie zajac konkretna ochrona granic,wywaleniem wszystkich zradykalizowanych muzulmanow to znalezli temat zastepczy,zeby udawac ze sa potrzebni.nie podoba im sie prawo,ktore dziala od dawna w niemczech i kilku innych zachodnich ..demokracjach.

  • THC
   8 czerwca, 18:18

   Bardzo dobrze. Zabrać dotacje! Hue hue hue

  • Kazik
   9 czerwca, 05:59

   I bardzo bardzo dobrze! PiS to bagno. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze zaplaca za to Polacy. Ale moze zrozumieja ze Swiat widzi co sie dzieje w Polsce mimo tak ogromnej pisowskiej propagandy klamstwa. Super!

  • Sowa
   9 czerwca, 11:16

   Krótko i na temat! W Polsce dzieje się .....Bóg, Honor, Ojczyzna!!! Co do REFORMY SADÓW proszę powstrzymać się od krytyki i obserwować jak to działa W RZECZYWISTOŚCI. Proszę zaufać Naszemu Rządowi. Czas będzie najlepszym sędziom tego co dzieję się w Polsce DZISIAJ. Pozdrawiam Polaków ;-)))

  • Vistula
   10 czerwca, 15:36

   @Kazik - jestes moze w stanie podac kilka konkretow tego co to tam sie dzieje w tej Polsce, co to niby caly swiat widzi? Bo to ze jest rezim i konstytucja jest zlamana, ograniczone sa swobody obywatelskie i sluzby wpadaja do niewinnych ludzi o 6-ej rano to faktycznie kazdy z nas widzi golym okiem. Demonstrowac nie wolno, wolnosc slowa jest ograniczana... Gawlowski w wiezieniu, Nowak, Arabski ciagani po sadach. Sedziowie nie moga zabierac bezkarnie ze sklepow roznych potrzebnych im rzeczy. Rezim panie, prawdziwy rezim.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama