Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolejny strajk na lotniskach w Glasgow i Aberdeen

Kolejny strajk na lotniskach w Glasgow i Aberdeen
Wiele lotów jest opóźnionych. (Fot. Getty Images)
Dziś na lotniskach w Glasgow i Aberdeen odbywa się kolejna akcja strajkowa, która może spowodować znaczne utrudnienia dla pasażerów. Związkowcy już zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie będą spełnione, następny strajk odbędzie się jeszcze pod koniec tygodnia.
Reklama

Pasażerowie korzystający z lotnisk w Glasgow i Aberdeen mogą mieć problemy z powodu akcji strajkowej. Drugi z dwunastogodzinnych strajków członków związku Unite, w tym pracowników ochrony, a także zespołów przeciwpożarowych i operacyjnych, odbywa się dzisiaj od 4:00 do 16:00.

Pasażerowie obu lotnisk zgłaszali problemy w zakresie bezpieczeństwa, wydłużające się kolejki i czas oczekiwania, już podczas ostatniego strajku związkówców z Unite, który odbył się w ubiegły piątek.

Porty lotnicze zobowiązały się do zminimalizowania zakłóceń dzięki zespołom awaryjnym wdrożonym na czas strajku.

Pasażerowie obu lotnisk muszą uzbroić się w cierpliwość. (Fot. Getty Images)

Pracownicy podejmują akcje protestacyjne po załamaniu się rozmów z firmą AGS Airports na temat emerytur i płac. Związek zapowiedział, że decyzja o zamknięciu ostatniego systemu emerytalnego złamała umowę o doradztwie, postępowaniu pojednawczym i arbitrażowym (ACAS) zawartą w 2016 roku.

Aż 95 procent członków związku głosowało za akcją strajkową. Planowana akcja w maju została zawieszona po wstępnych rozmowach, kiedy zaproponowano ​​pracownikom wzrost płac o 3%.

Ostatecznie AGS wycofało się z negocjacji, w wyniku czego pracownicy zapowiedzieli przystąpienie do wcześniej zapowiadanego strajku.

Oprócz dzisiejszej akcji na obu lotniskach, 14 czerwca na lotnisku w Glasgow odbędzie się kolejny czterogodzinny strajk, jeśli postulaty nie zostaną spełnione.

W zeszłym tygodniu lotnisko w Glasgow wydało oświadczenie na temat ewentualnych zakłóceń. "Zapewniamy, że ​​zakłócenia ograniczymy do absolutnego minimum, pasażerowie nadal są naszym priorytetem. Dziekujemy za cierpliwość" - przekazano.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama