Kolejny gol Piątka! Polak zaliczył już 20 bramek

Piątek może zostać królem strzelców włoskiej ekstraklasy. (Fot. Getty Images)
Krzysztof Piątek zdobył 20. bramkę w tym sezonie włoskiej ekstraklasy. Piłkarz AC Milan trafił do siatki w 30. kolejce, a jego zespół zremisował u siebie z Udinese 1:1. Do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Fabio Quagliarelli Polakowi brakuje jeszcze jednego gola.

Piątek pokonał bramkarza gości Juana Musso w 44. minucie. Argentyńczyk obronił strzał Polaka nogą z bliska po dośrodkowaniu Patricka Cutrone z lewej strony, ale nie miał już nic do powiedzenia przy dobitce głową. W 64. minucie po kontrataku do wyrównania doprowadził Kevin Lasagna.

Piątek rozegrał cały mecz, natomiast w ekipie Udinese rezerwowym był Łukasz Teodorczyk.

"Rossoneri" nie tylko nie wygrali, co zagraża ich czwartej pozycji w tabeli, ale z powodu urazów stracili też dwóch piłkarzy. W 11. minucie kontuzji doznał bramkarz Gianluigi Donnarumma, a pół godziny później boisko opuścił Brazylijczyk Lucas Paqueta.

Gospodarze powiększyli dorobek do 52 punktów i tracą jeden do lokalnego rywala Interu, który w środę zmierzy się na wyjeździe z Genoą. Za plecami "Rossoneri" mają Lazio i Atalantę Bergamo - oba kluby zgromadziły po 48 pkt, przy czym rzymianie rozegrali o dwa, a Atalanta - o jeden mecz mniej od Milanu.