Kolejny gol Lewandowskiego. Bayern zwycięski w końcówce

Lewandowski znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców w Bundeslidze. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium, 19. w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej, we wczorajszym meczu 16. kolejki. Broniący tytułu Bawarczycy wygrali na wyjeździe z Freiburgiem 3:1. Dwa gole dla gości padły już w doliczonym czasie.

Kapitan reprezentacji Polski dał gościom prowadzenie w 16. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z lewego skrzydła Alphonso Daviesa.

Wykończenie było bezbłędne, ale to jednak akcja 19-letniego Kanadyjczyka bardziej przykuła uwagę - Davies miał piłkę na wysokości linii pola karnego Bayernu, jeszcze na swojej połowie rozegrał ją z jednym z partnerów, a potem z ogromną szybkością przebiegł całe boisko i podał celnie do Polaka.

Wyrównanie we Fryburgu padło w 59. minucie, kiedy strzałem z niewielkiej odległości gola uzyskał Vincenzo Grifo. Jednak w doliczonym czasie drugiej połowy debiutujący w Bundeslidze Holender Joshua Zirkzee dał Bayernowi wygraną po podaniu Serge'a Gnabry'ego. 18-letni napastnik na boisku pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej.

To podcięło gospodarzom skrzydła, a chwilę później "dobił" ich Gnabry. Jego strzał z linii pola karnego obronił jeszcze bramkarz Mark Flekken, ale przy dobitce Holender nie miał już szans.

Bayern ma 30 punktów i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo zgromadziła do tej pory Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, ale ma gorszy bilans bramek.

Liderem jest RB Lipsk z 34 pkt, lecz po wczorajszym zwycięstwie nad SC Paderborn 2:0 identycznym dorobkiem może pochwalić się Borussia Moenchengladbach.