Kolejna porażka Liverpoolu. Bednarek i spółka pokonali mistrza Anglii

Jam Bednarek (po prawej) rozegrał wczoraj całe spotkanie. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu mistrzowskiego piłkarze Liverpoolu doznali wczoraj drugiej porażki w sezonie ligowym, przegrywając w 17. kolejce na wyjeździe z drużyną Jana Bednarka - Southampton 0:1. Bramkę już w drugiej minucie zdobył były zawodnik 'The Reds' Danny Ings.

"Święci" odnieśli zwycięstwo, grając w osłabieniu, bez zakażonego koronawirusem bramkarza Alexa McCarthy'ego oraz kontuzjowanych Jannika Vestergaarda, Oriola Romeu i Che Adamsa. Trzy punkty pozwoliły im awansować z dziewiątego na szóste miejsce w tabeli. Bednarek rozegrał całe spotkanie.

W pierwszej połowie "The Reds" nie oddali ani jednego strzału na bramkę gospodarzy. Po przerwie mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Liverpool utrzymał pierwszą pozycję, choć wyprzedza tylko różnicą bramek Manchester United, który ma jeszcze jedno zaległe spotkanie. W piątek "Czerwone Diabły" wygrały z Aston Villą 2:1. Jeden punkt do lidera traci Leicester.

"The Reds" nie odnieśli zwycięstwa w trzecim meczu z rzędu, po remisach z West Bromwich Albion i Newcastle. W drugim kolejnym spotkaniu nie zdobyli bramki, co zdarzyło im się dopiero po raz drugi w pięcioletnim okresie pracy trenerskiej Juergena Kloppa.