Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kolej dużych prędkości w Londynie. Podano szczegóły i kwoty

Kolej dużych prędkości w Londynie. Podano szczegóły i kwoty
Tak ma wyglądać stacja w Euston. (Fot. gov.uk)
Już wiadomo, kto zajmie się przebudową stacji Euston i Old Oak, aby przystosować je do kolei dużych prędkości (HS2). Będą to firmy Mace, Dragados, Balfour Beatty, Vinci i Systra.
Reklama

Spółka joint venture między Mace i Dragados została wybrana na partnera budowlanego stacji Euston za 1,3 miliarda funtów, podczas gdy Balfour Beatty, Vinci oraz Systra wygrały kontrakt o wartości 1 miliarda funtów na budowę Old Oak Common.

Umowy zobowiązują zwycięzców przetargów do współpracy z HS2 Ltd i projektantami stacji w celu koordynacji budowy peronów, hali oraz zapewnienia połączeń z londyńskim metrem i innymi usługami kolejowymi.

Dyrektor generalny HS2 Ltd, Mark Thurston, oznajmił, że wybrane spółki joint venture mają "ogromne osiągnięcia w dostarczaniu jednych z najbardziej wymagających i najlepszych projektów infrastrukturalnych na świecie".

Dzięki przebudowie, przepustowość na stacji Euston zwiększy się aż dwukrotnie. Ponadto, w lutym 2018 r. HS2, w imieniu Departamentu Transportu i Sieci Kolejowej, wyznaczono firmę Lendlease do opracowania planu dla Euston, dzięki któremu powstanie 14 tys. nowych miejsc pracy i prawie 4 000 nowych domów, a także sklepy, kawiarnie i przestrzeń publiczna.

W Old Oak Common przyjazd HS2 pomoże w uruchomieniu największego projektu rewitalizacji w Wielkiej Brytanii, który zakłada przekształcenie dawnych placów kolejowych w dzielnice z zatrudnieniem dla 65 tys. osób i z nowymi 25,5 tys. domów.

Dzięki platformom znajdującym się nad ziemią i pod ziemią, Old Oak Common będzie "najlepszą stacją w Wielkiej Brytanii", połączoną bezpośrednio z trzema głównymi lotniskami i ośmioma z dziesięciu największych miast w Wielkiej Brytanii, a także z nową londyńską linią Elizabeth Line (Crossrail).

 

  Komentarze


  • Pancio
   8 lutego, 22:44

   I gdzie ci wszyscy hejterzy? Nie taki brexit straszny jak go media maluja? Tumany

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama