Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kobieta zmarła po kolacji w restauracji z gwiazdką Michelin

Kobieta zmarła po kolacji w restauracji z gwiazdką Michelin
Klientka restauracji Riff zmarła kilka godzin po odwiedzeniu lokalu, gdzie wraz z 12-letnim synem świętowała urodziny męża. (Fot. Getty Images)
Do 29 osób wzrosła liczba osób, które zatruły się w restauracji Riff w Walencji, na wschodzie Hiszpanii. Jedna z klientek lokalu, posiadającego prestiżową gwiazdkę Michelin, przyznawaną czołowym restauracjom świata, zmarła.
Reklama

Według wstępnych ustaleń hiszpańskich służb sanitarno-epidemiologicznych, powodem masowego zatrucia było spożycie jednego z oferowanych w lokalu dań. Media sugerują, że chodzi o potrawę z dodatkiem grzybów, które mogły być trujące.

Jak poinformowała odpowiedzialna za ministerstwo zdrowia w autonomicznym rządzie wspólnoty Walencji Ana Barcelo, w dalszym ciągu służby sanitarno-epidemiologiczne i policja nie posiadają wystarczających informacji na temat tego, co doprowadziło do zgonu 46-letniej konsumentki.

"Czekamy na wyniki sekcji zwłok i raport na temat próbek jedzenia z instytutu toksykologicznego. Wprawdzie nasze hipotezy koncentrują się na jedzeniu z restauracji, ale w dalszym ciągu nie mamy pewności, że do śmierci kobiety bezpośrednio przyczyniło się jedzenie spożyte w lokalu" - stwierdziła Barcelo.

Wątpliwości śledczych budzi fakt, że choć łącznie w lokalu zatruło się 29 osób, to zdecydowana większość miała łagodne objawy intoksykacji, przejawiające się jedynie biegunką.

Hiszpańskie służby sanitarno-epidemiologiczne ustaliły łączną grupę zagrożonych zatruciem klientów po przeanalizowaniu listy konsumentów, którzy pomiędzy 13. a 16. lutego jedli posiłek w restauracji Riff. Funkcjonariuszom udało się dotrzeć do wszystkich 75 gości lokalu.

Klientka restauracji Riff zmarła kilka godzin po odwiedzeniu lokalu, gdzie wraz z 12-letnim synem świętowała urodziny męża. Przed śmiercią kobieta miała silne wymioty i biegunkę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama