Klub Krychowiaka wygrał, tragedia w Madrycie

Grzegorz Krychowiak w akcji podczas meczu Sevilli z Granadą (Fot. Getty Images)
FC Sevilla Grzegorza Krychowiaka pokonała Granadę 5:1 w piłkarskiej ekstraklasie Hiszpanii. W Madrycie Atletico wygrało z Deportivo La Coruna Cezarego Wilka 2:0, ale cieniem na rywalizacji położyły się tragiczne wydarzenia przed stadionem i śmierć kibica.

43-letni sympatyk Deportivo został w ciężkim stanie wyłowiony z rzeki Manzanares. W szpitalu nie udało się uratować jego życia. Według policji, w gwałtownych starciach między kibicami rannych zostało kilkanaście osób. Hiszpańska federacja próbowała w ostatniej chwili przełożyć spotkanie, lecz bezskutecznie.

Na boisku lepsi okazali się broniący tytułu gospodarze. Pierwszą bramkę zdobył tuż przed przerwą strzałem głową Saul, a w 55. minucie wynik ustalił Arda Turan. W barwach Deportivo cały mecz rozegrał Wilk.

Stołeczny zespół awansował na drugie miejsce w tabeli i wciąż traci cztery punkty do rywala zza miedzy - Realu, który w sobotę, pokonując na wyjeździe Malagę 2:1, ustanowił klubowy rekord 16 zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Atletico wyprzedziło Barcelonę, ale Katalończycy swój mecz 13. kolejki rozegrają wieczorem w Walencji.

Na czwartej pozycji plasuje się Sevilla, która przed własną publicznością nie dała szans Granadzie. Przy pierwszym z pięciu goli, strzelonym w 24. minucie przez Carlosa Baccę, asystę zaliczył Krychowiak. Reprezentant Polski grał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką.