Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Klienci wybrali najgorsze i najlepsze supermarkety w UK

Klienci wybrali najgorsze i najlepsze supermarkety w UK
Organizacja Which? wzięła pod lupę dziewięciu największych detalistów. (Fot. Getty Images)
Brytyjscy konsumenci są rozczarowani obsługą i jakością produktów sprzedawanych przez 'wielką czwórkę', czyli sieci Asda, Sainsbury's, Tesco i Morrisons, co odzwierciedla najnowszy ranking supermarketów w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Najgorzej w zestawieniu, w którym wzięto pod lupę dziewięciu największych detalistów, wypadła Asda. Zaledwie 56 proc. ankietowanych przez organizację konsumencką Which? lubi robić tam zakupy, przy czym jako największy problem wskazano niską jakość żywności.

Trzecie miejsce od końca - z wynikiem 59 proc. - zajmują supermarkety Tesco. Niskie noty to przede wszystkim niezadowalający stosunek jakości do ceny. Respondenci wyrazili także obawy, że w sklepach Tesco jest coraz drożej.

Sainsbury's miał co prawda o 6 proc. zadowolonych klientów więcej (65 proc.), ale tu także główny problem odgrywała relacja jakości do ceny produktów.

Najlepiej z "wielkiej czwórki" wypadł Morrisons. 64 proc. zadowolonych klientów to przede wszystkim zasługa krótkich kolejek do kas i szerokiej gamy asortymentu. Jednak sieć nie została doceniona za produkty sprzedawane pod własną marką, które zostały opisane jako "bez smaku".

Zestawienie wygrał Waitrose, który otrzymał maksymalne noty za wygląd sklepu, czas oczekiwania w kolejce, asortyment i dostępność pracowników. Jednak w przeciwieństwie do Aldi i Lidla, nie doceniono go za stosunek jakości do ceny. 

Niemieckie dyskonty osiągnęły odpowiednio po 68 i 66 proc. Niemniej jednak, zebrały one słabe oceny za wygląd sklepów, jakość obsługi i asortyment produktów.

Druga od końca sieć Iceland zdobyła 57 proc. pozytywnych opinii klientów.

Wyniki rankingu Which?:

 1. Waitrose
 2. Marks & Spencer
 3. Aldi
 4. Lidl
 5. Morrisons
 6. Sainsbury's
 7. Tesco
 8. Iceland
 9. Asda
 

  Komentarze


  • London Nth
   23 lutego, 15:09

   Tragicznie sie to czyta.
   Brak kolejnosci jest fajny w filmach Terantino, ale nie w artykulach.

  • Al
   23 lutego, 15:59

   To po Brexicie Aldi i Lidl wypadną z listy

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama