Kingsley Coman uszkodził więzadło torebkowe w kolanie

W jednej z akcji kolano Comana nienaturalnie się wygięło i w 27. minucie opuścił murawę. (Fot. Getty Images)
Piłkarz Bayernu Monachium Kingsley Coman podczas wczorajszego meczu Ligi Mistrzów uszkodził więzadło torebkowe w kolanie - poinformował niemiecki klub. Nie podano, ile potrwa przerwa w grze Francuza, który jest kolegą z drużyny Roberta Lewandowskiego.

Bayern pokonał na własnym stadionie w swoim ostatnim meczu grupowym Tottenham Hotspur 3:1. Wynik otworzył w 14. minucie właśnie Coman. 23-letni napastnik nie spędził jednak tego dnia dużo czasu na boisku. W jednej z akcji jego kolano nienaturalnie się wygięło i w 27. minucie opuścił murawę. Zaraz potem udał się na badania.

W mediach pojawiały się spekulacje, że zerwał więzadło, ale klub późnym wieczorem wydał komunikat przedstawiający łagodniejszą wersję.

"Diagnoza wykazała uszkodzenie więzadła torebkowego w lewym kolanie. Coman naciągnął też ścięgno bicepsa i uszkodził staw kolanowy. Kolano zostanie unieruchomione na pewien czas szyną" - poinformowano.

Bayern nie podał jednak, jak długo potrwa przerwa Francuza, który w przeszłości już zmagał się z przewlekłą kontuzją stawu skokowego.

W barwach Bawarczyków w środę nie zagrał Lewandowski. Fazę grupową LM zakończyli oni z kompletem zwycięstw i już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału.