Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kibice oburzeni: "Logo PZPN - to nie symbol Polski!"

Kibice oburzeni:
'Orzeł na koszulkach kadry, a nie logo PZPN!' - to tylko jeden z profili, które ukazały się na Facebooku po wtorkowej (tj. 08.11.2011) prezentacji oficjalnych strojów reprezentacji Polski na Euro 2012. Logo PZPN, które zastąpiło godło Polski, wzbudziło falę sprzeciwów.
Reklama
"To jakiś żart", "kpina" - takie reakcje kibiców wywołała prezentacja strojów drużyny narodowej, która odbyła się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Miłośnicy piłki nożnej nie rozumieją, dlaczego na koszulkach Biało-Czerwonych zamiast godła Polski znalazł się symbol PZPN. Polski Związek Piłki Nożnej nie cieszy się wśród kibiców dobrą sławą, a czarę goryczy przelał skandal z koszulkami.

Zaskoczenie i oburzenie kibiców podziela dr Dawid Korzekwa. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) nie rozumie, dlaczego pod spodem znaczka PZPN widnieje napis "Polska". Podkreśla, iż to sugeruje, że jest to symbol naszego kraju.

Projektant, podobnie jak większość fanów piłki nożnej,zaznacza, że skoro są to stroje reprezentacji Polski, na koszulkach piłkarzy powinno widnieć godło naszego kraju.
"Jest to niepoważne, wręcz obraźliwe dla Polaków. Wygląda na to, że godło Polski zostało zastąpione symbolem PZPN. Moim zdaniem to logo w ogóle nie powinno się znaleźć na koszulkach" - dodaje Korzekwa.

Specjalista zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt i lukę związaną z godłem Polski. "Niedawno rozmawialiśmy z Kancelarią Prezydenta na temat symboli narodowych i należy zaznaczyć, że nie mamy dokładnego opisu tego, jak nasze godło powinno wyglądać. Oczywiście wszyscy wiemy, że jest to orzeł w koronie. Natomiast nie ma zapisów, które zawierają jego dokładną charakterystykę. W tej chwili trwają prace nad uregulowaniem tych kwestii" - przypomina grafik.
 

  Komentarze


  • E M
   10 listopada 2011, 21:48

   W Polsce trwa zabieranie poczucia przynależności narodowej w różnych dziedzinach życia. Niestety doszło to też do piłki nożnej,gdzie od jakiegoś czasu rząd -nie wiem czy do końca polski celuje w kibiców w ich serca i sumienia. Trwa jakaś degradacja polskości - krzyż - kibole,aresztowania kibiców ponoć pseudo. Co się dzieje w tej Naszej????!!!!(...) Polsce?

  • Prywata pzpn
   10 listopada 2011, 22:05

   PARODIA

  • Vistula
   10 listopada 2011, 23:27

   Na zdjęciu to nie wiadomo czy to piłkarze Spartaka Mockba, czy nasi. Ludzie we wsi gadajom, że Nike sprzedał POlakom ten sam projekt ubiorów, co go już wymyślił uprzednio dla Rosji.
   Ten niby grafik to jakiś tłumok widocznie, bo przepisy są na wszystko i to jak ma wyglądać flaga Polski i jak ma wyglądać godło. Są też od tego specjaliści, choć nie graficy, po kursie dla bezrobotnych. Pewnie z gajowym zaglądnęli do Wikipedii i nie znaleźli.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama