Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kevin Spacey nie przyznaje się do napastowania 18-latka

Kevin Spacey nie przyznaje się do napastowania 18-latka
Kevin Spacey (w środku) podczas wczorajszej rozprawy sądowej. (Fot. Getty Images)
Amerykański aktor Kevin Spacey nie przyznał się wczoraj przed sądem w Nantucket w stanie Massachusetts do postawionego mu zarzutu napastowania seksualnego i naruszenia nietykalności cielesnej 18-latka w 2016 roku. Kolejna rozprawa odbędzie się w marcu.
Reklama

Sąd rejonowy w Nantucket wydał też wobec aktora zakaz zbliżania się do powoda i jego rodziny oraz nawiązywania z nim "pośredniego lub bezpośredniego kontaktu".

Na prośbę prawników Spacey'ego sędzia zgodził się na zabezpieczenie danych z telefonu komórkowego ofiary z sześciu miesięcy po rzekomej napaści. Adwokat aktora powiedział, że dane te "prawdopodobnie oczyszczają" jego klienta z zarzutów.

Poniedziałkowa rozprawa, odbywająca się przy dużym zainteresowaniu mediów i mieszkańców Nuntucket, zakończyła się po zaledwie sześciu minutach. Kolejną wyznaczono na 4 marca. Sąd zarządził, że aktor nie musi stawić się na niej osobiście, ale musi być dostępny pod telefonem na wypadek dodatkowych pytań.

Aktor nie przyznaje się do winy. (Fot. Getty Images)

Ani Spacey, ani jego prawnicy nie wydali komentarza do sprawy, gdy opuszczali siedzibę sądu w poniedziałek.

Aktor oskarżony jest o to, że w lipcu 2016 roku upił i seksualnie napastował 18-latka, zatrudnionego w jednym z barów w Nantucket. Napastowany okazał się synem prezenterki telewizyjnej Heather Unruh, która wyznała dziennikarzom, że Spacey po upiciu jej syna zaczął czynić mu awanse, rozpinając mu rozporek i dotykając genitaliów. Jej syn miał uciec z baru korzystając z okazji, gdy Spacey poszedł do łazienki.

Od jesieni 2017 roku wobec aktora wysunięto ponad 30 zarzutów dotyczących napaści seksualnej i napastowania seksualnego. W październiku 2017 roku aktor Anthony Rapp publicznie oskarżył Spacey'ego o to, że próbował przemocą skłonić go do czynności seksualnych w 1986 roku, gdy miał zaledwie 14 lat. Spacey opublikował wówczas oświadczenie, w którym przeprosił za "głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu", zastrzegając, że nie pamięta całej sytuacji.

W grudniu Spacey niespodziewanie opublikował wideo nawiązujące do serialu "House of Cards" (zobacz poniżej), w którym grał główną rolę; w nagraniu pozbawionym konkretnego adresata mówi m.in.: "Z pewnością nie będę płacił ceny za coś, czego nie zrobiłem". Nie jest jasne, czy odniósł się tymi słowami do zarzutów z Nantucket.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama