Kerber pokonała Venus Williams i jest w półfinale

Angelique Kerber wygrała z Amerykanką Venus Williams 7:6 (7-3), 6:3. (Fot. Getty Images)
Rozstawiona z 'ósemką' Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber wygrała z Amerykanką Venus Williams 7:6 (7-3), 6:3 w ćwierćfinale tenisowego turnieju WTA rangi Premier Mandatory na kortach twardych w Indian Wells.

Spotkanie byłych liderek rankingu światowego trwało 96 minut. W pierwszym secie Kerber przegrywała 2:4, ale zdołała wyjść na prowadzenie 5:4 i triumfować w tie-breaku. Williams popełniła kilka niewymuszonych błędów w decydującej fazie potyczki. W drugiej odsłonie niemiecka zawodniczka była zdecydowanie lepsza od przeciwniczki z USA.

"W pierwszym secie starałam się znaleźć swój rytm, zawsze ciężko gra się z Venus. W następnym było już lepiej" - podkreśliła zwyciężczyni.

W meczu, którego stawką będzie finał, Kerber zagra ze Szwajcarką Belindą Bencic (23.), która wcześniej pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą (5.) 6:3, 4:6, 6:3. Z kolei już w środę wyłonione zostały dwie pozostałe półfinalistki - pochodząca z Rumunii Kanadyjka Bianca Andreescu, która dostała od organizatorów tzw. dziką kartę i Ukrainka Jelina Switolina (6.).

W drugiej rundzie odpadła Magda Linette, a w kwalifikacjach Iga Świątek. Z kolei w 1/8 finału debla z rywalizacją w deblu pożegnała się Alicja Rosolska.