Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Katowice biznesowym miastem przyszłości

Katowice biznesowym miastem przyszłości
Katowice znalazły się też na podium wspomnianego rankingu w kategorii związanej z infrastrukturą i dostępnością transportową. (Fot. Getty Images)
Katowice zajęły pierwsze miejsce pod względem strategii przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w prestiżowym rankingu magazynu 'fDi Intelligence' - donosi 'Gazeta Polska Codziennie'.
Reklama

W zestawieniu uwzględniono 13 ośrodków miejskich i Warszawa wcale nie okazała się najbardziej atrakcyjna. Obok stolicy Śląska doceniono też Kraków, Wrocław, Gdynię i Sosnowiec.

W artykule zwrócono uwagę, że "w ramach raportu fDi Intelligence dokładnie zbadano ofertę miast". W tym celu przeanalizowano organizację i sposób pracy komórek miejskich zajmujących się inwestycjami zagranicznymi, główne inicjatywy podejmowane w celu przyciągnięcia inwestorów bezpośrednich, dostępne zachęty inwestycyjne oraz realizowane projekty infrastrukturalne i miejskie.

"Nagroda ta jest dowodem na to, że wiele naszych starań, które od lat podejmujemy, zostało docenionych przez zespół zagranicznych ekspertów" - zaznacza w "GPC" prezydent Katowic Marcin Krupa. "Bezpośrednie inwestycje zagraniczne znacząco wpływają na rozwój Katowic i wzmacnianie pozytywnego wizerunku" - dodaje.

Gazeta zwróciła uwagę, że "Katowice znalazły się też na podium wspomnianego rankingu w kategorii związanej z infrastrukturą i dostępnością transportową, zajmując 3. miejsce wśród dużych polskich miast". "Tu ze względu na swoje położenie oraz lotnisko wygrała Warszawa, w czołówce znalazły się też Kraków, Wrocław i Gdańsk, a wśród miast średnich - Sosnowiec, Chorzów, Tychy, Tarnów i Częstochowa" - czytamy.

Ranking Polskie Miasta Przyszłości 2019/2020 został przygotowywany przez zespół analityczny magazynu fDi Intelligence, będącego sekcją znanej na świecie grupy "The Financial Times".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama