Karolina Winkowska zdobyła puchar i mistrzostwo świata w kitesurfingu

Polka jest najlepsza na świecie w kitesurfingu! (Fot. karolinawinkowska.tumblr.com)
Karolina Winkowska po raz drugi w karierze zdobyła Puchar Świata w kitesurfingu i jednocześnie tytuł mistrzyni globu. 24-letnia warszawianka oba sukcesy zapewniła sobie przed zakończeniem ostatnich w tym roku zawodów PKRA World Tour w chińskim Heinan.

Z powodu zbyt słabego wiatru nie zdołano w ciągu trzech ostatnich dni rozpocząć rywalizacji i dopiero wczoraj doprowadzono ją do półfinałów. Dzisiaj natomiast ma nastąpić zakończenie regat PKRA (Professional Kiteboard Riders Association).

Bez względu na wynik Winkowskiej w tej imprezie, w klasyfikacji generalnej nie wyprzedzi jej już żadna rywalka. Najgroźniejsza, będąca obecnie na drugiej pozycji, Hiszpanka Gisela Pulido, traci do Polki 200 punktów. Za ewentualne zwycięstwo w Heinan może otrzymać jedynie sto.

W dziewięciu dotychczasowych zawodach Pucharu Świata 2014 Winkowska triumfowała sześciokrotnie, raz była druga i dwa razy trzecia.

Zdobywczyni trofeum uzyskuje także tytuł mistrzyni świata, który warszawianka - jako pierwsza Polka - wywalczyła dwa lata temu. W ubiegłym roku uplasowała się na drugim miejscu w końcowej klasyfikacji, za Pulido.