Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Karnowsky's 4 points for the Charlotte Hornets

Karnowsky's 4 points for the Charlotte Hornets
Przenysław Karnowski (Fot. Getty Images)
Przemysław Karnowski scored four points for the Charlotte Hornets in his second NBA Summer League match in Orlando, where his side lost to Indiana Pacers 77:84. The Polish basketball player is trying to sign the contract, but he does not get many chances to show up.
Advertisement
News available in Polish

Wczoraj przebywał na parkiecie tylko pięć minut, znów najkrócej ze wszystkich zawodników Hornets. W tym czasie trafił dwa z czterech rzutów z gry i miał trzy zbiórki (dwie w ataku).

W pierwszym spotkaniu zespół Charlotte pokonał Miami Heat 74:67, a polski środkowy w siedem minut zdobył dwa punkty, miał trzy zbiórki, dwie straty i trzy faule.

Jego drużyna w Lidze Letniej spotka się jeszcze z Oklahoma City Thunder (4 lipca), Detroit Pistons (5 lipca) i na koniec turnieju w meczu o poszczególne miejsca (6 lipca).

Mający 216 cm wzrostu, 23-letni Karnowski ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Jako zawodnik Gonzagi występującej w uniwersyteckiej lidze NCAA otrzymał nagrodę Kareema Abdula Jabbara dla najlepszego środkowego. W ostatnim sezonie rozgrywek akademickich zdobywał średnio 12,2 pkt i miał 5,8 zbiórek.

Jego zespół w finale turnieju Final Four przegrał z North Caroliną 65:71. Polak nie znalazł się jednak w gronie 60 zawodników wybranych przez kluby NBA w czerwcowym drafcie.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Advertisement