Karnowski team one of the best NCAA basketball league

Drużyna Przemysława Karnowskiego awansowała do grona 32 zespołów walczących o tytuł. (Fot. Facebook/ Przemysław-Karnowski)
Gonzaga Bulldogs Basketball with Przemyslaw Karnowski won with the North Dakota State Bison 86:76. The victory gave them advance to the group of 32 teams fighting for the title.

Polak tradycyjnie rozpoczął mecz w pierwszej piątce, grał 22 minuty. W tym czasie zdobył 11 punktów, trafiając cztery z sześciu rzutów z gry i trzy z siedmiu wolnych. Miał też sześć zbiórek (cztery w obronie), asystę, dwa bloki, trzy straty i cztery faule.

Najwięcej punktów dla zwycięzców uzyskali Kyle Wiltjer - 23 i osiem zbiórek oraz Kanadyjczyk Kevin Pangos - 18 i pięć asyst, a dla zespołu North Dakota (rozstawionego w regionie z przedostatnim, 15. numerem) Dexter Werner - 22. Mecz w hali KeyArena w Seattle obejrzało 14 852 widzów.

Decydującą fazę rozgrywek, tzw. tournament, rozpoczęło w czwartek 64 zespoły podzielone na cztery grupy, które systemem pucharowym rywalizują o awans do wielkiego finału.

Bulldogs, rozstawieni z numerem 2 w regionie i klasyfikowani na 7. miejscu w całej lidze, mają obecnie bilans 33 zwycięstwa i dwie porażki. Do grona 32 najlepszych zespołów rozgrywek awansowali siódmy raz z rzędu, wyrównując rekord drużyny Kansas.

Teraz jednak zaczynają się schody, gdyż Gonzaga, która w 17 ostatnich latach kwalifikowała się do tournament, dość szybko potem odpadała. Ostatni raz pozostała w rozgrywkach w ich drugim tygodniu, czyli po trzech rundach, w 2009 roku.

W kolejnym spotkaniu, właśnie w trzeciej rundzie South Region, drużyna Karnowskiego staje przed szansą przerwania złej passy. Jej rywalami będą w niedzielę rozstawieni w regionie z numerem 7 koszykarze Iowa Hawkeyes, którzy pokonali 83:52 Davidson Wildcats.